Bitcoin fiyatı son üç ayın dibini görmüş oldu! İşte son durum

09.01.2022
Bitcoin fiyatı son üç ayın dibini görmüş oldu! İşte son durum


Kripto paraların öncüsü ve en kıymetli kripto para birimi Bitcoin, son haftalarda sallantılı zamanlar geçiriyordu. BTC’nin devam eden kıymet kayıplarıyla birlikte bugün Bitcoin, son üç ayın en düşük seviyesini görmüş oldu. Esasen yatırımcılarının bir süredir yüzünü güldürmeyen kripto para, son yaşanmış olan gelişmelerin arkasından oldukça düşük bir seviyeye geriledi. Yaşanmış olan düşüşün nedenini ve BTC’deki […]

Kripto paraların öncüsü ve en kıymetli kripto para birimi Bitcoin, son haftalarda sallantılı zamanlar geçiriyordu. BTC’nin devam eden kıymet kayıplarıyla birlikte bugün Bitcoin, son üç ayın en düşük seviyesini görmüş oldu. Esasen yatırımcılarının bir süredir yüzünü güldürmeyen kripto para, son yaşanmış olan gelişmelerin arkasından oldukça düşük bir seviyeye geriledi. Yaşanmış olan düşüşün nedenini ve BTC’deki son durumu paylaştık.

Kripto para dolandırıcıları 2021’de ne kadar kazandı?


Kripto para dolandırıcıları 2021’de ne kadar kazanmıştır?

Geçtiğimiz yıl her insanoğlunun dilinde dolaşan kripto paralarla gerçekleşen dolandırıcılıkların toplam hacmi açıklandı.

Bitcoin fiyatı, Kazakistan’daki kriz sonrası 41 bin doları görmüş oldu

Kazakistan’da protestocuların terörist duyuru edilip saldırıya maruz kalması sonrası tüm dünyayı ilgilendiren bir kriz patlak verdi. Dünyanın en büyük ikinci Bitcoin madenciliği ocağı olan Kazakistan’da hükümetin internete engelleme getirmesiyle ülkede Bitcoin madenciliği yapmak neredeyse olanaksız hale geldi. Bu yüzden son birkaç gündür Bitcoin’in madencilik havuzu zarar görüyor, bu durum da BTC’nin kıymet kaybetmesinin ana sebebi.

8 Ocak Cumartesi saat 18.00 sularında BTC’nin fiyatının 41 bin dolar seviyesinde bulunduğunu görüyoruz. Son üç aydan beri bu seviyeye asla düşülmemişti. İlerleyen günlerde Kazakistan’daki olayların seyri, kripto para piyasasını da etkileyecek şeklinde duruyor.

bitcoin fiyatı
8 Ocak 2022 günü saat 17.57’de Bitcoin fiyatı

BTC’de son yaşanmış olan yüzde 2.9’la bu düşüşü görmekteyiz. BTC’nin mevcut piyasa hacminin 791 milyar dolar seviyesinde bulunduğunu da ekleyelim.

Kaynak: shiftdelete.net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.