Bitcoin yatırımcıları mutsuz: Son 6 ayın en düşük seviyesinde!

21.01.2022
Bitcoin yatırımcıları mutsuz: Son 6 ayın en düşük seviyesinde!


Kripto para piyasalarındaki dalgalanma tüm hızıyla devam ediyor. Bazı birimler yükselirken, bazıları yatırımcısına zarar ettiriyor. Bunlardan en popüleri Bitcoin ise ne yazık ki zarar kategorisinde yer almayı sürdürüyor. Bir süredir düşüş trendinde olan BTC, güne kötü başladı.

Kasım ayında 69 bin dolara ulaşarak üstün dereceli üstüne üstün dereceli kıran Bitcoin, ne yazık ki düşmeye devam ediyor. Bir süredir 43 bin dolar seviyelerinde seyreden popüler kripto para birimi, yüzde 7’nin üstünde kıymet yitirdi. Böylelikle Ağustos ayından bu yana en düşük düzey görüldü.

El Salvador Başkanı’ndan Türkiye ve Bitcoin paylaşımı!


El Salvador Başkanı’ndan Türkiye ve Bitcoin paylaşımı!

Türkiye’ye gelen El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Twitter hesabı üstünden Türkiye ve Bitcoin odaklı gülümseten bir paylaşım yapmış oldu.

Bitcoin güne kıymet kaybederek başladı

Bir süredir 43 bin dolar seviyesinde stabil ilerleyen Bitcoin, güne kötü başladı. Sabah saatlerinde ani bir kıymet yitirilmesine uğrayan BTC, 38 bin doların altına düştü. Ağustos ayından bu yana ilk kez bu kadar gerileyen kripto para biriminin 24 saatlik ziyanı ise yüzde 7’yi aştı.

An itibariyle 39 bin dolarda olan Bitcoin‘in niçin bu kadar düşmüş olduğu ise şu an için bilinmiyor. Yalnız tahminler yasal düzenlemelerin bu duruma etki etmiş olduğu yönünde. Bildiğiniz suretiyle pek fazlaca ülke kripto para birimleri hakkında yasal düzenlemeler üstünde çalışıyor.

Aralarında Türkiye’nin de bulunmuş olduğu bu ülkeler, yasal bir zemin hazırlamak ya da yasaklamak benzer şekilde seçeneklere başvuruyor. Örneğin son olarak Rusya Merkez Bankası, kripto paraların yasaklanması yönünde bir tavsiye yapmıştı. Bu ve benzeri hamleler; Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve benzeri popüler birimlerin düşüşüne niçin oluyor olabilir.

Kripto para piyasalarındaki son durum ne?

Ne yazık ki düşüşten etkilenen tek kripto para birimi Bitcoin olmadı. Son 24 saat içinde yüzde 7,67 kıymet kaybeden Ethereum 2,800 dolar seviyesinde. Binance’ın kendi birimi BNB ise yüzde 9’a yakın düşerek, 431 dolara geriledi. Benzer şekilde nerede ise her sanal parada benzer bir düşüş görüldü.

Peki siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce yasal düzenlemeler kripto paralara zarar veriyor mu? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.