Bitcoin yatırımı para kazandırır mı? İşte netice

16.11.2022
Bitcoin yatırımı para kazandırır mı? İşte netice


Son dönemde kripto para dünyasının hareketlenmesinin arkasından yatırımcıları için yeni bir döneme girildi. Dünyanın önde gelen bankalarından biri tarafınca yürütülen son araştırma ise Bitcoin’e yatırım yapanların çoğunluğunun para kaybettiğini ortaya koydu.

Bitcoin’e para yatıranların bir fazlaca zarar ediyor

İsviçre merkezli Internasyonal Ödemeler Bankası (Bank of International Settlements) tarafınca hazırlanan son rapor, kripto para yatırımcılarını ele aldı. 2015’ten 2022’ye kadar Bitcoin yatırımlarını izleyen kurum, yeni kripto yatırımcılarının yüzde 80’inin “kaçınılmaz olarak para kaybettiğini” belirledi.

Internasyonal Ödemeler Bankası’nın araştırmasına nazaran ilk yatırımlarını Bitcoin’e icra eden ülkeler içinde Türkiye, Singapur, İngiltere ve ABD yer aldı. 35 yaş altındaki “risk arayan” adamların bu yatırımcıları oluşturduğunu beyan etti. Ek olarak araştırmaya nazaran bu insanoğlu, minimum çaba ile büyük getiri sağladıklarını düşünerek kripto para yatırımı yapıyor.

Dev kripto platformu, yanlış hesaba 400 milyon dolar gönderdi


Dev kripto platformu, yanlış hesaba 400 milyon dolar gönderdi

Crypto.com yanlış hesaba 400 milyon dolar gönderdi. 320 bin Ethereum’u değişik platforma aktaran şirket, parayı geri alabildi.

Internasyonal Ödemeler Bankası, bir kullanıcının kripto borsası uygulaması indirdiğinde yatırım yaptığını öngördü. Bu tahmine nazaran ise yatırımcıların yüzde 73’ü, Bitcoin’i 20 bin doların altındayken satın aldı.

Ek olarak 900 dolarlık Bitcoin yatırımı icra eden averaj bir kullanıcının 431 dolar yada yüzde 48’lik para kaybı yaşamış olduğu ifade edildi. Ek olarak bu hafta, kriptoya bağlı şirketlerin kar oranları, iki senenin en düşük seviyesine kadar geriledi.

Kripto para endüstrisindeki bu kaybın Çin’deki kripto madenlerinin kapanmasıyla başladığı düşünülüyor. Çin’den sonrasında Kazakistan da çeşitli sebeplerden dolayı kripto madenciliğine engelleme getirmek mecburiyetinde bırakılmıştı.

Peki siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.