BlackBerry’nin patent hakları satıldı

01.02.2022
BlackBerry’nin patent hakları satıldıKanadalı teknoloji şirketi RIM tarafınca üretilen BlackBerry akıllı telefonlarına ilişik patent haklarının satılmış olduğu bildirildi.


BlackBerry'nin patent hakları satıldı

BlackBerry’nin web sitesinden meydana getirilen açıklamada, patent haklarının ABD şirketi Catapult IP Innovations Inc’e 600 milyon dolar karşılığında satılmış olduğu duyuruldu.

Merkezi Kanada’nın Waterloo kentinde bulunan Blackberry’nin açıklamasında, satışına karar verilen patentlerin ilk olarak mobil cihazlar, mesajlaşma ve kablosuz ağlarla ilgili olduğu açıklandı.

Açıklamada anlaşmanın, BlackBerry ürünlerinin, çözümlerinin yada hizmetlerinin kullanımını etkilemeyeceği vurgulandı.

SİBER GÜVENLİK ŞİRKETİ OLARAK KURULDU

Başlangıçta Research In Motion (RIM) olarak malum BlackBerry, Kanada’da siber güvenlik mevzusunda hizmet veren bir yazılım şirketi olarak 1984’te kuruldu.

Yunan asıllı Mike Laziridis ile Douglas Fregin tarafınca kurulan şirket, BlackBerry markası altında etkileşimli davet cihazları, akıllı telefonlar ve tabletler geliştirdi.

BİR DÖNEM ARANAN MARKALAR ARASINDAYDI

Kanada’nın akıllı telefonu olarak 2000’li yılların başlangıcında piyasaya çıkan BlackBerry ürünleri, bilgisayar korsanlığına karşı geliştirdiği etkili yazılımlarla bir dönem aranan markalar içinde yer aldı.

Akıllı telefon piyasasından 2012’de finansal problemler sebebiyle çekilen şirket, halen teknolojik yazılımlar ve işletim sistemleri mevzusunda etkinlik gösteriyor.

BlackBerry nin patent hakları satıldı #1

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.