Blog Nedir ve Blog Nasıl Açılır

Blog Nedir ve Blog Nasıl Açılır

Blog Nedir ve Blog Nasıl Açılır; İnternetten para kazanma yöntemlerinden birisi olan blog açmak ve blog yazarak para kazanmak, yaşanan kriz dönemlerinde internette sık sık aranıyor. Evde iş imkanları kategorisine de giren bu meslek, eğer düzgün yapılırsa, güzel kazançlar getirebilir.

Blog Nedir ve Blog Nasıl Açılır

Blog açmak için iyi bir blog yazarı olmanız gerekmekte. Çünkü, sadece blog kurmak işe yaramayacaktır. İyi bir yazarsanız, bu işe girmenizde fayda var. Bu özelliği taşıyorsanız ve özgün biriyseniz, mutlaka bir kazanç elde edeceksiniz. Dilerseniz, evden para kazanmak için kullanılan blog işinin ayrıntılarına inelim;

Blog Nasıl Açılır?

Blog nedir ve Blog nasıl açılır; Blog açmadan önce ilk olarak konseptinizi belirlemeniz gerekmekte. Neden açacaksınız? Açıp, ne tür paylaşımlar yapacaksınız? Eğer, bu soruların cevabı hali hazırda hazırsa blog kurabilirsiniz.

Ücretsiz blog açmak, ilk aşamada yapmanız gereken şey olacaktır. Çünkü, tecrübelenmeniz açısından da iyi olacaktır. Ücretsiz blog nasıl kurulur? Sorusunun cevabı çok basit; Blogger. Blogger, üzerinden dilediğiniz kadar ücretsiz blog kuralabilirsiniz. Kullanımı da gayet basit. İçerisinde hazır temalar var. Sizler, bu hazır temaları kodlama bilgisi gerekmeden kolayca düzenleyebilirsiniz. Gerekli temayı seçtikten sonra ve düzenlemeleri yaptıktan sonra içerikleri eklemeniz gerekmektedir.

Bunun yanında ücretli blog seçeneği de mevcuttur. Bunun için kullanılan alt yapı WordPress’dir. WordPress’de basit bilgiler ile işlevli bloglar kurmanız mümkündür. Yazılım bilginizin olması gerekmiyor. Çok profesyonel siteleri kurmanız, 2 günlük eğitimden sonra mümkün olabilir. Çok düşük bir miktarda domain ve hosting ücreti ödeyerek, WordPress site kurma işlemini tamamlayabilirsiniz. WordPress’den para kazanmak, Blogger’a göre daha kolay olabilir. Çünkü, WordPress’de daha fazla düzenleme şansınız mevcut.

Tabi, içeriklerinizin kalitesi de çok önemli. Peki nasıl kaliteli makale yazılır? Google’da üst sıralara nasıl çıkacaksınız?

Google’da Üst Sıralara Nasıl Çıkılır?

Blogger’da üst sıralara nasıl çıkılır? WordPress’de üst sıralara nasıl çıkılır? Soruları blog yazarları tarafından sıkça aranıyor. Üst sıralara çıkmanın anahtarı özgünlük ve kaliteli içeriktir. Bunun yanın da da ‘SEO’ bilginizin olması gerekmektedir. Yazılımsal anlamda olmasına gerek yok. Seo uyumlu makale yazımı, etiket kullanımı ve fotoğraf kullanımı gibi konuları bildiğinizde kolayca üst sıralara çıkabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir