BMW, meşhur otomobillerinin üretimine ara verecek!

12.03.2022
BMW, meşhur otomobillerinin üretimine ara verecek!


BMW, dünyanın en büyük otomobil üreticileri içinde bulunuyor. Firmanın birçok modeli bulunuyor ve sunmuş olduğu özellikleri yardımıyla hem devletimizde hem de dünyada iyi satış rakamlarına ulaşıyor.

Bilhassa pandemi ve Rusya – Ukrayna savaşı sebebiyle birçok otomobil üreticisi fabrikalarındaki üretime ara vermek mecburiyetinde bırakılmıştı. Şimdi de yeni bir açıklama Alman üreteci BMW’den geldi. Meydana getirilen açıklamaya gore BMW, Z4 ve 5 Serisi üretimlerini kısa bir süreliğine ara verecek.

Otonom araçlarda yeni dönem: O zorunluluk resmen kaldırıldı!


Otonom araçlarda yeni dönem: O zorunluluk resmen kaldırıldı!

ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi, otonom araçlardaki manuel kontrollerin zorunluluğunu ortadan kaldırdı. İşte ayrıntılar..

BMW, Z4 ve 5 Serisi üretimlerine ara verecek!

Österreichischer Rundfunk’ın yayınladığı rapora gore BMW, 14 Mart Pazartesi itibariyle Avusturya’da bulunan fabrikasında Z4 ve 5 Serisi üretimine ara verecek. Üretime ara verilmesinin sebebi ise Rusya ile Ukrayna içinde çıkan cenk gösteriliyor. Ukrayna’da üretilen kabloların tedariğindeki sıkıntılar ve Ukrayna’daki üretimin durdurulması şirketi bu şekilde bir hamleye itti.

Meydana getirilen açıklamaya gore üretime şimdilik iki hafta ara verilecek. Bir tek savaşın uzaması ya da tedarikte yaşanacak sıkıntılardan dolayı bu süre daha da uzun sürebilir. Firmanın Avusturya’daki fabrikasında çalışan bir yetkilinin yapmış olduğu açıklamaya gore çalışanlar bu süre zarfında izin hayata geçirmeye güçlük çekecek ya da kısa iş günleriyle evlerinde çalışacak.

BMW Z4, firmanın Toyota Supra ile ortak ürettiği bir model olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Bu da bazı Toyota severleri Supra mevzusunda endişelendirdi. Bir tek Toyota’dan Supra üretiminin durdurulup durdurulmayacağıyla ilgili neredeyse bir açıklama gelmedi. Bazı uzmanlara gore bu durum Supra’nın üretimini de etkileyebilir.

BMW

Her ne kadar BMW Z4’ün üretimine şimdilik ara verilse de ortaya çıkan bazı raporlar aracın geleceğiyle ilgili pozitif yönde şeyler belirtmiyor. Ortaya çıkan bilgilere gore BMW, 2025 itibariyle Z4’ün üretimine son verecek. Bunun sebebi ise Z4 satışların markanın diğeri modellerine kıyasla azca olması. Son olarak gösterilen verilere gore 2021 senesinde şirket bir tek 2.400 tane Z4 satışı gerçekleştirmiş oldu.

Peki, sizin düşünceleriniz neler? Sizce Rusya ve Ukrayna savaşının devam etmesi durumunda diğeri otomobil üreticilerinden de bu şekil haberler duyar mıyız? Görüşlerinizi yorumlar kısmında yada SDN Forum‘da bizlerle paylaşabilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir