BMW SUV Modelleri İle Benzersiz Sürüş Keyfi Bir Tık Uzağınızda!

22.02.2023
BMW SUV Modelleri İle Benzersiz Sürüş Keyfi Bir Tık Uzağınızda!

BMW SUV Modelleri İle Benzersiz Sürüş Keyfi Bir Tık Uzağınızda!

Alman araba üreticisi BMW, geçtiğimiz aylarda sevilen modellerinden BMW 5 Serisi modelinin yeni nesliyle bizlerin karşısına çıktı. Yeni nesille birlikte tamamen elektrikli bir versiyona kavuşan aracın üretime gireceği tarihi herkes merak ediyordu. Sonunda bu merak giderildi ve BMW iX1’in üretiminin başladığı duyuruldu.
BMW tarafınca aktarılanlara bakılırsa iX1’in üretimine Almanya’daki Regensburg fabrikasında başlanıldı ve bu kapsamda yeni kilometre taşları belirlendi. Özellikle Regensburg’da aracın yüksek voltajlı bataryasının da üretilmesi Alman üreticinin artık bir elektrikli aracı tek bir hat üstünden üretebildiğini bize gösteriyor.
Almanya’da bulunan fabrikalarda elektrikli araçların üretilmesi içten yanmalı üretiminin İngiltere ve Avusturya’ya taşınmasına sebep olabilir. Belirlenen hedefler kapsamında 2024 yılına kadar üretilecek her 3 BMW’den biri elektrikli araba olacak. Ancak BMW 3 Serisi gibi modellerin üretimi sürecek. Şirketin fabrikalarında kullandığı BMW iFactory sistemi yardımıyla üretim sırasında suni zekâ da devreye giriyor ve işlerin kusursuz bir biçimde ilerlemesi sağlanıyor. Ayrıca nitelik denetiminde de yapay zekâ destekli sistemlerin kullanılması işleri daha da kolaylaştırıyor.
Yeni BMW iX1’in de üretime girmesiyle birlikte firmanın elektrikli otomobil gamı genişlemiş oldu. İlerleyen dönemlerde diğer araçlarında da elektrikli versiyonlarının üretilmesiyle firmanın elektrikli araba tarafı çok fazla güçlenecek.
Güçlü görünümü ile performanstan ödün vermeyen tipik X karakterini yansıtan sportif BMW X Serisi, bünyesinde barındırdığı pek fazlaca vasıta ile benzersiz olma mevzusundaki kararlılığını ve tutkusunu ortaya koyuyor. Üstelik bu görkemli özelliklerin tümü, BMW’nin ayırt edici gücü olan benzersiz sürüş dinamikleri ve çeviklik ile birlikte sunuluyor.
Her türlü sürüş ortamına uyum sağlayan BMW X1 şehirde, dağlarda ya da kumsalda, kısacası her koşulda şık ve üst düzey bir yol arkadaşı olarak öne çıkıyor. Bu durum, kompakt SUV modelinin 2018’de dünya çapında en oldukça satan BMW olmasıyla da kendini kanıtlıyor.
SUV ve Coupé tarzlarının her şeyden önce benzersiz olmayı hedefleyen bir kombinasyonu: BMW X2, sportif ve ayırt edici karakterinin yanı sıra çevik performansı ile etkilemeyi başarıyor. Aracın şık görünümünü, yüksek kaliteli iç tasarımı ve dahiyane olarak adlandırılabilecek sayısız teknik ayrıntısı vurguluyor.
Lüks ve ihtişamı dinamik bir sürüş deneyimiyle birleştiren BMW X7, lüks bir SUV olarak oldukca daha yüksek standartlar belirliyor: Sürüş asistan sistemlerinden araç-gereç ve konfor opsiyonlarına kadar tüm hayallerinizi gerçekleştirmenize olanak tanıdıkları olan donanım seçenekleriyle çevik sürüş karakterine sahip sahip 7 koltuklu bir vasıta.
BMW’nin tamamen elektrikli ilk dört çeker SUV modeli olan BMW iX, son olarak motor teknolojisi sayesinde lüks, rafine ve minimal bir seka ortaya koyuyor. Maksimum konforu monolit tasavvur ve benzersiz bir ferahlık duygusuyla birleştiren model, yeni neslin aracı olduğunu kanıtlıyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.