Boğa Burcu Özellikleri

19.05.2020
Boğa Burcu Özellikleri

Sabır ve güven konusunda akla gelen ilk burçlardan olan boğa burcu, 21 Nisan – 21 Mayıs Tarihleri arasında doğan kişilerde görülüyor. Dilerseniz, kendini bir hedefe sabitlediğinde başka hiçbir şeyi görmeyen boğa burcunu biraz daha yakından tanıyalım. İşte boğa burcu özellikleri

  • Boğa Burcu Grubu: Toprak, negatif ve sabit
  • Boğa Burcu Gezegeni: Venüs
  • Boğa Burcu Rengi: Eflatun, ateş pembesi ve açık mavi
  • Şanslı Sayı: Altı
  • Şanslı Gün: Cuma
  • Anlaşamadığı Burç: Akrep

Boğa burcu insanları genel olarak kendilerine belirledikleri hedef doğrultusunda ilerlerler. Bu hedefe ilerlerken başka hiçbir şeyi kafaya takmazlar. Boğa burcu sembolü de ‘’sahiplik’’ diyebiliriz. Çünkü, boğa burcu olan kişiler, genel olarak bir şeylere sahip olma çabasındadırlar.

Boğa Burcunun Kişisel Özellikleri

Boğa burcu özellikleri arasında en göze batan özellik, güvenilirlik. Boğa insanları, kişisel ilişkilerde son derece güvenilirdir. Ayrıca, insanlara yardım etmeyi çok severler. Kendilerinin güven verdiği gibi başkalarından da güven ararlar. Bu nedenden dolayı da doğru ilişkide güveni ararlar. Kendilerini riske atmak istemezler.

Boğa burcu kişisel özellikleri arasında hedefe odaklanma konusundan bahsetmiştik. Buna bağlı olarak ‘’sabır’’ konusunda oldukça dikkat çekiyorlar. Çünkü, bir boğa eğer hedefine odaklanmışsa onun için zaman kavramı artık yoktur. Boğanın sabrı, insanları çatlatabilir.

Boğa insanları sıcakkanlı yapılarıyla da çevreleri tarafından seviliyor. Somut olaylar üzerinde yoğunlaşan boğalar, bir olay olduğunda kendi zevklerini ön plana koyarlar. Mal mülk gibi konularda potansiyelleri yüksek olan boğa burcu insanları, parayı bir araç olarak kullanırlar. Buradaki amaç ise para ile rahatlığa ulaşmaktır.

Boğa Burcunun Fiziksel Özellikleri

Boğa burcu kişilerinin fiziksel özelliklerine bakacak olursak; genel olarak kısa boylu bir yapıya sahiptirler. Boyun yapıları çok kuvvetlidir. Mahmur bakışları ile dikkat çeken boğa burçları genelde kısa bir  boyuna sahiptirler. Sıcak bakışlı olan bu kişiler genelde esmer tene sahiptirler. Saçları kıvırcık veya gür olabilir. Boğa burcu kadınlarına baktığımızda ise gençliklerinde çok güzel olduklarını görürüz. Yaşlandıklarında ise daha az güzellikte olurlar. Çünkü, tükettikleri fazlaca nişasta bulunan ürünler, vücuda zarar verir.

 

 

YAZAR BİLGİSİ
Web Hane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.