Borsa İstanbul güne yükselişle başlangıç yapmış oldu

09.01.2022
Borsa İstanbul güne yükselişle başlangıç yapmış olduBorsa İstanbul’un açılışında BIST 100 endeksi, önceki kapanışa bakılırsa 12,73 puan güne yüzde 0,63 artışla 2.020,27 puandan başladı.


Borsa İstanbul güne yükselişle başlangıç yaptı

Borsa İstanbul’un açılışında bankacılık endeksi yüzde 0,32 ve tüm ortaklık endeksi yüzde 0,50 artış kaydetti.

TÜM SEKTÖRLER GÜNE YÜKSELİŞLE BAŞLADI

Tüm sektör endeksleri güne yükselişle başlarken, en oldukça kazandıran yüzde 1,44 ile ulaştırma oldu.

BORSA DÜNÜ YÜKSELİŞLE KAPATTI

BIST 100 endeksi, dün güne düşüşle başlamasının arkasından kapanışa yakın gelen alımlarla yükselişe geçti ve günü yüzde 0,11 artışla 2.007,55 puandan tamamladı.

Borsa İstanbul güne yükselişle başlangıç yaptı #1

DESTEK VE DİRENÇ KONUMU

Bugün yurt içinde gömü nakit gerçekleşmeleri, yurt haricinde ise Euro Bölgesi’nde enflasyon ile ABD’de ziraat dışı istihdam, işsizlik ve averaj saatlik kazançlar verilerinin takip edileceğini aktaran analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 1.960 ve 1.930 seviyelerinin destek, 2.050 puanın direnç konumunda bulunduğunu bildirdi.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.