Borsa’da dönem kesici çalıştı

24.01.2022
Borsa’da dönem kesici çalıştıBorsada işlemler, Endekse Bağlı Dönem Kesici Sistemi’nin emek harcaması ile geçici olarak durduruldu.


Borsa'da devre kesici çalıştı

Dönem kesiciler daha ilkin de dövizde yaşanmış olan yüksekliğe karşı yatırımcıların panikle ellerindeki hisseleri satarak zarar etmesini önlemek için devreye girmişti.

Borsa İstanbul AŞ, Endekse Bağlı Dönem Kesici Sistemi’nin devreye girmesiyle hisse piyasasındaki tüm sıralarda işlemlerin geçici olarak durdurulduğunu duyurdu.

KAP’TA AÇIKLAMA YAYINLANDI

Borsa İstanbul’un Dönem Kesici Sistemi’nin devreye girmesine ilişkin yapmış olduğu izahat, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) gösterildi.

Borsa da devre kesici çalıştı #1

DEVRE KESİCİ 17.47’DE ÇALIŞTI

Açıklamada, saat 17.47 itibarıyla Endekse Bağlı Dönem Kesici Sistemi’nin devreye girmiş olduğu bildirildi.

“İŞLEMLER BUGÜN TEKRAR BAŞLATILACAK”

Borsa Hisse Piyasası’ndaki tüm işlem sıralarında, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’ndaki (VİOP) hisse ve hisse endekslerine dayalı sözleşmelerde ve Hisse Senedi Repo Pazarı’nda işlemlerin geçici olarak durdurulduğu belirtilen açıklamada, “Hisse Piyasası’nda ve BAP Hisse Repo Pazarı’nda işlemler bugün tekrardan başlatılmayacaktır, seans tamamlanmıştır. VİOP hisse ve hisse endekslerine dayalı sözleşmelerde düzgüsel seansın kalanında işlem yapılmayacak olup seans akışı düzgüsel saatinde VIOP_SEANS_SONU işlem günü kısmı ile devam edecektir. “ ifadeleri kullanıldı.

Borsa da devre kesici çalıştı #2

BORSA GÜNÜ DÜŞÜŞLE TAMAMLADI

Gün sonuna doğru yitik yüzde 5’e ulaştı ve dönem kesici çalıştı. Borsa böylece günü 1.910 puandan kapatmış oldu.

DEVRE KESİCİNİN AMACI NEDİR

Borsa İstanbul’da Endekse Bağlı Dönem Kesici Sistemi, anlık olarak endekste yüzde 5 ve yüzde 7’lik kıymet kayıplarının oluşması ile tetiklenerek yatırımcıların ürkü işlemleriyle zarar görmesini en aza indirmek için kullanılıyor.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.