Brad Pitt Kimdir? – Brad Pitt Hayatı ve Biyografisi

14.05.2020
Brad Pitt Kimdir? – Brad Pitt Hayatı ve Biyografisi

Tüm dünya tarafından tanınan Hollywood aktörü Brad Pitt biyografi bilgilerini sizlerle paylaşacağız. Her zaman karizmatik ve yakışıklı görünüşüyle dikkatleri üzerine çeken aktör Brad Pitt, hayatında yaşadıkları olaylarla birçok kez magazin gündemini de meşgul etmeyi başarmıştı. Hollywood aktörü Brad Pitt hayatı, biyografisi sizler için hazırlandı. Brad Pitt biyografisine bakarak, kariyerinin bilgilerine ulaşın.

Aktör Brad Pitt’in hayatına dair bilgiler

Herkes tarafından Brad Pitt adıyla tanınan ünlü aktörün tam ismi William BradleyPitt’tir. 18 Aralık 1963 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin Oklahoma eyaletinin Shawnee şehrinde dünyaya gelmiştir. Amerikalı oyuncu olarak tanınmasıyla beraber film yapımcılığı da yaparak kariyerine yeni işler eklemiştir.

Missouri Üniversitesi’nde gazetecilik bölümünü tam başarıyla bitirecekken kendi planlarında yer alan oyunculuk kariyerine start vermek amacıyla ailesine Pasadena’da bulunan Güzel Sanatlar Akademisi’ni sürdüreceğini ifade ederek Hollywood’un yolunu tuttu. Biraz zaman içerisinde farklı tanıtım projelerinde görev alıp tavuk kostümleri giyindi. Limuzin şoförlüğü de yaptığı işler arasında yer alıyor. Bu işlerinin sonrasında Another World ve Dallas gibi dizilerde küçük, figüran rolleri alarak, oyunculuk kariyerine başlamış oldu.

1980 senesinde Cutting Class adlı düşük maliyeti olan bir yapımda rol aldı. Burada gösterdiği performansla beraber ilgi çekmeyi başardı. Bu Cutting Class adlı projeden 2 sene geçmesinin ardından People Magazin, kendisine Dünyanın En Seksi Adamı unvanını vermesine sebep olan Thelma ve Louise’deki on beş dakikalık rolünü aldı. 15 dakikalık bir rol olmasına karşın Brad Pitt buradaki yakışıklı haliyle büyük dikkat çekti. Fiziksel güzelliğiyle değil de oyunculuk yeteneğini konuşturmayı amaçlayan Hollywood yıldızı Brad Pitt, ilerleyen seneler içerisinde bu fırsatı bulma imkanının yaratılacağı InterviewwithThe Vampire, 12 Monkey, Seven, ve Fight Club gibi birçok ses getiren filmlerde rol almayı başardı.

Oyunculuk kariyerinin yanında yapımcı olarak da işler gerçekleştirmektedir. 2006 yapımı olan En İyi Film Oscar ödülünü alma başarısı gösteren TheDeparted filminde yapımcı olarak liderdi. 2014 Oscar ödülleri organizasyonun da aktör Brad Pitt’in yapımcılığını üstlendiği 12 Yıllık Esaret adlı proje, en iyi film ve en iyi uyarlama senaryo ödüllerini kazanma başarısı göstermiştir. Oyunculuk kariyeri çerçevesinde ilk Oscar ödülünü 2020 yılında Bir Zamanlar Hollywood’da adlı film projesinde gerçekleştirdiği performansla almayı başardı. En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında bu başarıyı yakalamıştır. 1988 senesinden beri etkin bir şekilde sinemadaki yerini korumaktadır.

Jennifer Aniston ve Angelina Jolie’yle evlilik geçmişi

2000 senesinde Jennifer Aniston ile evlenmiş bu evlilik 2005 yılında son bulmuştur. Bu evliliğin sonrasında Angelina Jolie ile 2014 senesinde evlilik yapmış fakat 2016 yılında bu birliktelik son bulmuştur. 6 çocuğu bulunmaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.