Brent petrolün varil fiyatı 83,66 dolarda

12.01.2022
Brent petrolün varil fiyatı 83,66 dolardaDün 83,98 dolara kadar yükselen Brent petrolün varili günü 83,72 dolar seviyesinde tamamlamıştı. Brent petrol bugün internasyonal piyasalarda 83,66 dolardan işlem görüyor.


Brent petrolün varil fiyatı 83,66 dolarda

Hammadde problemi, emtia fiyatlarının yüksekliği dünya ekonomisinin gelişimi önünde engel olarak dururken, Brent petrolün varili, internasyonal pazarda bugün saat 09.50 itibarıyla kapanışa gore yüzde 0,07 düşüşle 83,66 dolardan işlem görmüş oldu.

Aynı dakikalarda Batı Teksas türü (WTI) ham petrolün varili 81,30 dolardan alıcı buldu. Fiyatlardaki kısmi düşüşte, dünyanın en büyük petrol tüketicisi ABD’de ticari ham petrol stoklarının beklenenden daha azca düşeceği tahmini ve benzin stoklarındaki yükseliş öngörüsü etkili oldu.

HAM PETROL STOKU 1 MİLYON 77 BİN AZALDI

Amerikan Petrol Enstitüsü öngörüsüne gore, ülkenin ticari ham petrol stokları geçen hafta bundan önceki haftaya gore, piyasaların beklentilerinin altına inerek ortalama 1 milyon 77 bin varil geriledi.

petrol

ABD’DE PETROL TALEBİ ZAYIFLADI

ABD’nin benzin stoklarındaki ortalama 11 milyon varile ulaşan yükseliş öngörüsü ise ülkede petrol talebinin zayıfladığı endişelerini artırdı.

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell’ın dün meydana gelen açıklamasının peşinden piyasalarda faiz artırımının beklenenden daha yavaş yapılabileceğine dair oluşan idrak, petrol fiyatlarındaki aşağı yönlü seyri kısıtlıyor.

DESTEK VE DİRENÇ KONUMU

Brent petrolde teknik olarak 83,93 ile 84,34 dolar aralığının direnç, 83,52 ile 83,11 dolar aralığının ise destek bölgesi olarak izlenebileceği belirtiliyor.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.