Brent petrolün varil fiyatı 92,69

19.02.2022
Brent petrolün varil fiyatı 92,69Küresel anlamda yaşanmış olan jeopolitik endişelerle yükselen Brent petrolün varili, internasyonal piyasalarda 92,69 dolardan işlem görüyor. İran’a uygulanan ambargonun kaldırılması da gündemde.


Brent petrolün varil fiyatı 92,69

Dün 94,50 dolara kadar yükselen Brent petrolün varil fiyatı, günü 92,97 dolar seviyesinde tamamladı.

BRENT PETROL FİYATI YÜZDE 0,30 AZALDI

Brent petrolün varili, bugün kapanışa gore yüzde 0,30 azalışla 92,69 dolardan işlem görmüş oldu.

Aynı dakikalarda Batı Teksas türü (WTI) ham petrolün varili 91,37 dolardan alıcı buldu. Fiyatların düşüşünde, İran’dan piyasaya gelebilecek ek petrol arzına yönelik beklentilerin güçlenmesi etkili oldu.

İRAN NÜKLEER ANLAŞMASI YENİDEN GÜNDEME GELDİ

Avusturya’nın başkenti Viyana’da İran nükleer anlaşmasının tekrardan tam ve eksiksiz olarak hayata geçirilmesi için görüşmeler devam ediyor.

Dün Fransız Senatosunda söz mevzusu müzakerelere ilişkin senatörleri bilgilendiren Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, İran ile nükleer anlaşmaya dair karara birkaç gün içinde varılabileceğini kaydetti.

petrol

İRAN’A YAPTIRIM KALDIRILINCA GÜNLÜK 1 MİLYON VARİL PETROL ARZ EDİLECEK

Görüşmelerin pozitif yönde neticelenmesi durumunda, İran petrolüne yönelik yaptırımların kaldırılmasıyla günlük ortalama 1 milyon varil petrolün piyasaya arz edilebileceği değerlendiriliyor.

NÜKLEER GÖRÜŞMELER VİYANA’DA YAPILACAK

Nükleer anlaşmanın tekrardan tam anlamıyla uygulanmasını sağlama ve ABD’nin anlaşmaya dönüşünün ele alındığı nükleer görüşmeler, Rusya, Çin, Almanya, Fransa, İngiltere ve İran’dan üst düzey temsilcilerin katılımıyla Viyana’da gerçekleşiyor.

Eski ABD Başkanı Donald Trump döneminde 2018’de anlaşmadan tek taraflı çekilen Washington ise Avrupa Birliği (AB) vesilesiyle görüşmelere dolaylı katılım sağlıyor.

DESTEK VE DİRENÇ KONUMU

Brent petrolde teknik olarak 92,94 ile 93,61 dolar aralığının direnç, 92,27 ile 91,60 dolar aralığının ise destek bölgesi olarak izlenebileceği ifade ediliyor.

ETİKETLER: , , ,
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.