BtcTurk çöktü mü? Erişim sıkıntısı için açıklama geldi!

24.01.2022
BtcTurk çöktü mü? Erişim sıkıntısı için açıklama geldi!


Türkiye’nin en büyük kripto para borsalarından kabul edilen BtcTurk, son birkaç saattir yaşanmış olan erişim sıkıntıları ile gündemde. Yaşanmış olan problemler bilhassa içeride yatırımları bulunan kullanıcıları tedirgin ederken, bir süredir devam eden gerilmiş bekleyişin peşinden, firmadan açıklama geldi. İşte ayrıntılar… El Salvador, bir kez daha Bitcoin satın aldı! Bitcoin’i yasal olarak kabul eden El Salvador’un […]

Türkiye’nin en büyük kripto para borsalarından kabul edilen BtcTurk, son birkaç saattir yaşanmış olan erişim sıkıntıları ile gündemde. Yaşanmış olan problemler bilhassa içeride yatırımları bulunan kullanıcıları tedirgin ederken, bir süredir devam eden gerilmiş bekleyişin peşinden, firmadan açıklama geldi. İşte ayrıntılar…

El Salvador, bir kez daha Bitcoin satın aldı!


El Salvador, bir kez daha Bitcoin satın aldı!

Bitcoin’i yasal olarak kabul eden El Salvador’un cumhurbaşkanı Nayib Bukele, 15 milyon dolarlık Bitcoin satın aldıklarını deklare etti.

BtcTurk, yaşanmış olan kesinti hakkında açıklama yapmış oldu

Son dönemlerde ardı arkası kesilmeyen kripto para dolandırıcılığı haberleri kullanıcıları tedirgin ediyor. Bu yüzden bir süredir sisteme erişemeyen kullanıcılar, oldukça stresli anlamış olur yaşadı. Her her neyse ki açıklama o denli da gecikmedi. BtcTurk, internet sayfasında yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Kıymetli kullanıcılarımız,
Servis sağlayıcılarımızdan kaynaklı teknik aksaklık sebebiyle BtcTurk web sayfası ve mobil uygulamalarında erişim kesintileri yaşanmaktadır. Teknik ekibimiz mevzunun en kısa sürede çözümlenmesi için çalışmalarını sürdürmektedir.

Son olarak 22:54’te “Teknik ekibimiz mevzunun en kısa sürede çözümlenmesi için çalışmalarını sürdürmektedir.” şeklinde bir açıklama oluşturan kripto para borsası ne süre düzelecek şu an için belirsizliğini koruyor. Yalnız aslolan dört gözle beklenen mevzu ise kesintinin sebebi.

Teknik sıkıntılar şeklinde pek oldukca olasılık bulunurken, BtcTurk müşterilini en korkutan durum ihtimaller içinde siber saldırılar. Bildiğiniz suretiyle kripto para borsaları için en büyük tehdidi hacker isminde olan siber korsanlar oluşturuyor. Borsalar, ihtimaller içinde saldırılardan oldukça büyük zarar görebiliyor. Her ne kadar kullanıcılar bu durumda korksa da tahmin yapmak için nerede ise erken bulunduğunu belirtmekte yarar var.

Peki siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce BtcTurk’ün yaşamış olduğu sorun neyden kaynaklanıyor? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: shiftdelete.net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.