Bu 2 Altcoin, Büyük Ortaklık Duyurusunu Yaptı!

2 önemli Altcoin Fetch.ai ve Iota yeni veri paylaşımlı IOT ortaklığını duyurarak kripto para dünyasında önemli bir adım atmış oldular. Fetch.ai …

10.06.2021
Bu 2 Altcoin, Büyük Ortaklık Duyurusunu Yaptı!

2 önemli Altcoin Fetch.ai ve Iota yeni veri paylaşımlı IOT ortaklığını duyurarak kripto para dünyasında önemli bir adım atmış oldular. Fetch.ai CEO’su Humayun Sheikh konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada iki proje arasındaki ortaklığın temel amacının veriler üzerinde detaylı bir şekilde kontrolün sağlanması olduğunu ifade ediyor. Kriptokoin.com olarak yapılan duyuruya baktığımızada bir başka amacın verileri alarak yarar sağlayan merkezi sisteme yönelik bağımlılığı azaltmak şeklinde olduğu görülüyor.

2 Altcoin için ortaklık ne sağlıyor?

Fetch.ai, bağlı cihazlar için “kontrollü bir veri paylaşım ortamı” sağlamak üzere blok zinciri ağı Iota ile ortaklık kurarak Nesnelerin İnterneti (IoT) yeteneklerinde geniş bir sıçrama yapmak için zemin hazırladı.

Ortaklık bugün açıklandı. Buna göre sektörlerin IoT ağlarında otomatik veri paylaşımını kullanmasına izin verileceği görülüyor. Bu sektörler ise mobilite, tedarik zinciri lojistiği, finans, sağlık ve enerji gibi alanlarda yoğunlaşıyor.  Burada dikkati çeken önemli bir gösterge ise Iota’nın yerel Tangle teknolojisi. Bu teknoloji cihazlar arasında güvenli ödemeleri ve iletişimi kolaylaştırmaya yardımcı olacak.

Akıllı şehir planlaması için çözümler sunacak

Fetch.ai CEO’su Humayun Sheikh konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada veri gizliliğine odaklanan çok sayıda ortaklık olduğuna dikkat çekerek bu ortaklığın, veri gizliliğinden ödün vermeden otonom ekonomik kurumlar aracılığıyla paydaşlar için ekonomik fayda katmanı sağladığını belirtiyor.

Fetch.ai, otonom ekonomik kurumlar kavramını, bir mal sahibi adına hareket eden, sınırlı müdahale ile veya hiç müdahale olmaksızın ve mal sahibi için ekonomik değer üretme hedefiyle hareket eden yapay zeka sistemleri olarak tanımlıyor.

Yapılan açıklamada Iota ortaklığının, otonom ekonomik kurumların kamu yönetimi sürecini basitleştirdiği belirtiliyor. Bu ortaklıkla “işbirlikçi kamu yönetimi” gibi yapay zeka ve veri paylaşımı için birçok somut kullanım alanının açılacağı vurgulanıyor. Yeni ortaklık aynı zamanda veri akışlarını değerlendirerek, veri silolarını ayırarak ve kentsel nüfus için gerçek zamanlı çözümler sunarak “akıllı şehir planlamasına” olanak sağlayacak.

ETİKETLER: , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.