Bu yıl hangi Apple ürünleri tanıtılacak? Meşhur analist deklare etti

30.01.2022
Bu yıl hangi Apple ürünleri tanıtılacak? Meşhur analist deklare etti


Bir oldukca üreticinin aksine Apple, yıl süresince iki ya da üç kez yeni çıkan ürünlerini tanıttığı lansmanlar gerçekleştiriyor. Ürünlerin ne zaman tanıtılacakları belli olduğundan teknoloji meraklarının sordurulmuş olduğu sorulardan biri bu yıl Apple’ın tanıtacağı ürünler oluyor. Bu soruya en net cevabı verebilen analistlerden önde gelen Mark Gurman, 2022’de tanıtılacak ürünler hakkında informasyon verdi.

Apple için senenin en önemli zamanı olan sonbaharın gelişiyle her yıl eylül ayında yeni iPhone’dan Mac’lere kadar ürünler görüyoruz. Gurman’ın yayınladığı tahminler her ne kadar yüksek olasılık taşısa da eylül ayı epey uzağımızda. Bu yüzden gelecek aylarda bu tahminlerde virajlardan dönülebilir.

Akıllı telefon pazarında 5 yıl aradan sonra bir ilk!


Akıllı telefon pazarında 5 yıl aradan sonrasında bir ilk!

Counterpoint Research tarafınca 2021 yılı akıllı telefon sektörü karnesi yayınlandı. Peki geçtiğimiz yıl sektörde ne yaşandı?

Yeni nesil iMac Pro ve AirPods Pro yolda

Geçmişte Mac ailesinin en güçlü üyesi olan iMac Pro, yerini Apple Silicon işlemcili yeni modellere bırakmıştı. Mac serilerinde işlemci dönüşümü başladığında iMac Pro’nun stoklarının yenilenmeyeceği haberi verilmişti. Aslına bakarsanız iMac Pro satıştan kaldırıldıktan sonrasında ürünün Apple Silicon çipli bir modelinin gelmesini bekler olmuştuk. Mark Gurman’ın son yayınladığı rapora gore bu yıl iMac Pro da ARM tabanlı işlemciye geçen ürünlerden biri olacak.

Bu yıl tanıtılacak Apple ürünleri

AirPods Pro için de büyük beklentiler mevcut. İlk beklenti, AirPods Pro 2’nin kayıpsız ses hususi durumunu desteklemesi. Son olarak Bluetooth standardıyla bile bu mümkün olmadığı için Apple muhtemelen yeni bir bağlantı protokolü geliştirip bunu AirPods için kullanacak. Apple Music üstünden dinlenen parçalarda desteklenmesi beklenen kayıpsız ses, yeni nesilden en büyük beklentimiz.

Bu yıl tanıtılacak Apple ürünleri

Geçen aylarda da duyduğumuz şeklinde, yeni nesil AirPods Pro’nun bazı sağlık özelliklerine haiz olmasını bekliyoruz. Nerede ise beklenen özellikler net olarak belirtilmese de adım sayma şeklinde temel işlevlerin AirPods Pro’da yer alması, seri için bir devrim olurdu. Ek olarak kutunun bazı konum bulma özelliklerine haiz olacağı da söyleniyor. Beklentimiz bir AirTags kadar çeşitli özellikler olmasa da en azından kutunun uzaktan ses çalabilmesi şeklinde kolay özellikleri bekliyoruz.

İlerleyen aylarda diğeri Apple ürünlerinin bu yılki dönüşümleriyle ilgili daha oldukca informasyon sahibi olacağız. Gurman’ın açıkladıkları birer tahmin olsa da bu tahminlere şimdilik sıcak yaklaşabiliriz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.