Büge isminin anlamı! Mahkum dizisinde Büge kimdir? Melike İpek Yalova canlandırıyor! Melike İpek Yalova kaç yaşlarında?

30.12.2021
Büge isminin anlamı! Mahkum dizisinde Büge kimdir? Melike İpek Yalova canlandırıyor! Melike İpek Yalova kaç yaşlarında?


Büge isminin anlamı! Mahkum dizisinde Büge kimdir? Melike İpek Yalova canlandırıyor! Melike İpek Yalova kaç yaşında?

Melike İpek Yalova’nın Mahkum dizisinde yaşam verdiği Büge karakteri merak uyandırdı. Harp’ın eşi olan Büge dikkat çekti. Peki fakat Büge kimdir, Melike İpek Yalova kaç yaşlarında?

Büge kimdir?

30’lu yaşlarda… Doğma gelişme İstanbullu bir cadde kızı… Babası orta ölçekli bir müteahhit, anası ev hanımı… Bir evin tek kızı olarak ailenin de prensesi olarak büyüdü. Öğrencilikten itibaren kışları İstanbul, yazları Alaçatı bir yaşam yaşadı… Zenginliği, gösterişi hep sevmiş oldu… Zehirli bir güzelliğe haiz… O denli ki, Türkiye’nin en varlıklı adamının iki oğlunu da kendine aşık etti. Sulh Yesari’yle bir yaz akşamında tanıştı. Şahane bir konserin arkasından sabahladılar. Birbirlerine aşık oldular. Bu fırtınalı yaz aşkı, kış erişince Sulh’ın bir süreliğine yurt dışına dönmesi yüzünden çatırdadı… Büge, Sulh’a oldukca aşıktı fakat Sulh eşiyle olan evliliği düşünmüyordu. Sulh ortada yokken Harp’la tanıştı. Harp, Büge’yle Sulh’ın ilişkisini bilmiyordu. Büge, Harp’a bakınca evlenilebilir bir Sulh sureti görüyordu. Yesari Ailesi’ne girmek de onun için oldukca önemliydi. Büge ve Harp, görkemli bir düğünle evlendiler. Büge hala Sulh’a aşıktı. Sulh da ona… Yesariler’in bir parçası olarak kalmak yaşamının tek amacına dönüştü.

Melike İpek Yalova kimdir?

Melike İpek Yalova, 29 Nisan 1984 tarihinde İstanbul’da hayata merhaba dedi. Ted Ankara Koleji’ni bitirdikten sonrasında Bilkent Üniversitesi Internasyonal İlişkiler Kısmı’nden mezun olmuştur. Yüksek Lisansını, Roma La Sapienza Üniversitesi’nde Internasyonal Politikalar ve Kriz Yönetimi üstüne yapmıştır. Oyunculuk hayatına Görkemli Yüzyıl dizisiyle adım atmıştır.

Büge ne demek?

Büge isminin anlamı; su bendi, bent anlama gelir.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.