Bugünkü koronavirüs olay ve vefat sayısı kaç oldu?

15.02.2022
Bugünkü koronavirüs olay ve vefat sayısı kaç oldu?Koronavirüs vakalarında son durum, vatandaşların merak mevzuları içinde. Peki bugünkü tablo açıklandı mı, kaç şahıs öldü? İşte 15 Şubat 2022 Salı koronavirüs ile mücadelede son rakamlar…


Bugünkü koronavirüs vaka ve vefat sayısı kaç oldu?

Vatandaşların gündeminde günlük koronavirüs sayıları yer almaya devam ediyor.

Bir taraftan aşı uygulamaları devam ederken, Omicron olay sayılarındaki artış sürüyor.

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, Omicron vakalarındaki artışa dikkat çekerken aşılarını tamamlamayan vatandaşlara karşı sık sık aşı uyarısında bulunuyor.

Dün Türkiye’de 24 saatte 438 bin 553 Kovid-19 testi yapılmış oldu, 76 bin 632 kişinin testi pozitif çıktı, 266 şahıs yaşamını yitirdi.

Peki, bugünkü koronavirüs olay sayısı açıklandı mı? İşte 15 Şubat Salı 2022 koronavirüs olay ve ölüm sayısı…

BUGÜNKÜ KORONAVİRÜS VAKA TABLOSU AÇIKLANDI MI?

Sıhhat Bakanlığı, yenilenen koronavirüs olay tablosunu ve güncel aşı haritasını paylaştı.

Buna bakılırsa; Türkiye’de son 24 saatte 461 bin 955 Kovid-19 testi yapılmış oldu, 94 bin 730 kişinin testi pozitif çıkarken, 309 şahıs ise yaşamını yitirdi.

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, toplumsal medya hesabından yapmış olduğu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Omicron kaynaklı vakaların genel anlamda hafifçe seyretmesi geri kalan her şeyin iyi gittiği anlamına gelmiyor. Ilk olarak, vefat sayılarının yüksek bulunduğunu unutmayalım. BİR HASTALIKLA DAHA MÜCADELE GÜCÜ OLMAYAN kronik hastaları, direnci düşük yaşlıları korumak için dikkatli olalım.”

Bugünkü koronavirüs vaka ve vefat sayısı kaç oldu?  #1

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.