Bugünkü koronavirüs olay ve vefat sayısı kaç oldu? 9 Şubat Çarşamba 2022…

09.02.2022
Bugünkü koronavirüs olay ve vefat sayısı kaç oldu? 9 Şubat Çarşamba 2022…Koronavirüs vakalarında son durum, vatandaşların merak mevzuları içinde. Peki bugünkü tablo açıklandı mı, kaç şahıs öldü? İşte 9 Şubat 2022 Çarşamba koronavirüs ile mücadelede son rakamlar…


Bugünkü koronavirüs vaka ve vefat sayısı kaç oldu? 9 Şubat Çarşamba 2022...

Vatandaşların gündeminde günlük koronavirüs sayıları yer almaya devam ediyor.

Bir taraftan aşı uygulamaları devam ederken, Omicron olay sayılarındaki artış sürüyor.

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, Omicron vakalarındaki artışa dikkat çekerken sık sık aşı uyarısında bulunuyor.

Peki, bugünkü koronavirüs olay sayısı açıklandı mı? İşte 9 Şubat Çarşamba 2022 koronavirüs olay ve ölüm sayısı…

BUGÜNKÜ KORONAVİRÜS VAKA TABLOSU AÇIKLANDI MI?

Sıhhat Bakanlığı Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesine ilişkin verileri güncelledi. Bakanlık tarafınca güncellenen veri tablosunu Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından paylaştı.

Koca’nın paylaşmış olduğu tabloya nazaran, Türkiye’de son 24 saatte 452 bin 363 korona testi yapılmış oldu, 108 bin 563 kişinin testi pozitif çıktı, 266 şahıs yaşamını yitirdi.

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca tabloyu ise “Omicron’un ilk etkileyip, yayılım gösterdiği şehirlerde olay sayıları ciddi düşüş gösteriyor. Öteki şehirlerimizde de durumun benzer şekilde seyretmesi umut ediliyor. Gene aynı şekilde, hastalığı daha ağır geçirenler yaşlılarımızla kronik hastalığı olanlar. Çözüm önlem ve aşı.” notuyla paylaştı.

Bugünkü koronavirüs vaka ve vefat sayısı kaç oldu? 9 Şubat Çarşamba 2022... #1

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.