Bulaşık Makinesi Temizleme Yöntemleri

12.02.2021
Bulaşık Makinesi Temizleme Yöntemleri

Bulaşık Makinesi Temizleme Yöntemleri; Geçenlerde bulaşık makinem bir türlü çalışmadı . Ses geliyor ama su almıyordu. Temizliğine de oysaki çok dikkat etmeye çalışıyordum. Fıskiye su fışkırtan bölümleri sökerek makinemin neden çalışmadığını buldum. Yemek kalıntıları delikleri tıkamıştı. Elime bir tığ alarak gözeneklerin açılmasını sağladım. İçine katı deterjan kalıntıları birikmişti. Çeşmenin önünde gözeneklere su girmesini sağlayarak yıkadım. Filtre bölümünün de de aynı şeyle karşılaştım. Filtre temizliğini de yaparak tekrar çalıştırdım ve su alıp yıkamaya başladı.

Bulaşık Makinesi Temizleme Yöntemleri

Gözeneklerin neden tıkanabileceğini araştırdım ve bulduğum bazı bilgileri sizinle paylaşmak istedim. Bulaşıkları katı kalıntılardan musluk önünde temizlemek bulaşık makinesinin tıkanmasını en aza indirgeyecektir.

Bulaşık makinesinden bulaşıklar neden kirli çıkar:

  • Bulaşıkları yanlış yerleştirmeniz  kirli kalmalarına yol açıyor

    Bulaşık Makinesi Temizleme Yöntemleri

    Bulaşık Makinesi Temizleme Yöntemleri

  • Büyük bulaşıkları su akışını engelleyecek şekilde yerleştirilmeniz fıskiyelerin kontrolünü zorlaştırıyor.
  • Bulaşıklarda kaliteli bir yıkama istiyorsanız 50 ile 60 derecelik programları tercih edin.
  • Tablet kullanıyorsanız parlatıcı ayarını 1 ile 2 arasında tercih yaparak kullanın.
  • Bulaşıkların temiz çıkması için kapasiteden fazla doldurmayın.

Bulaşık Makinesi Temizleme Yöntemleri

Makinenizi ayda bir boş olarak çalıştırın temizlenmesini sağlayacaktır. Bulaşık makinesi temizliği için temizleyici sıvılar kullanmak istemiyorsanız bunun yerine deterjan gözüne karbonat bir bardak  elma sirkesini de dökülmeyecek şekilde makinenin içine koyarak  doğal yöntemlerle bulaşık makinesi temizliğini sağlayabilirsiniz.

Bulaşık makinesi temizleme yöntemleri için son olarak Bulaşık makinesinin lastik temizliğini de bir diş fırçasının üzerine karbonat dökerek temizleyebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.