Bulgar vatandaşların alışveriş yarışı

20.02.2022
Bulgar vatandaşların alışveriş yarışıPCR kontrol zorunluluğunu kaldırmasının peşinden akın akın tur otobüsleriyle ve araçlarıyla Edirne’ye gelen Bulgarlar, ekmeğinden suyuna kadar her türlü ihtiyacını kentteki esnaftan karşıladı.

Türkiye’den Bulgaristan’a dönüşlerde uygulanana PCR kontrol zorunluluğunun kaldırılması şehir esnafına can suyu oldu.

Bilhassa cuma, cumartesi ve pazar günleri Edirne’ye akın eden Bulgar turistlerin bagajlarında yer kalmadı. Çuvallar ve kolilerle alışveriş icra eden Bulgarlar, aldıklarını taşımakta zorlandı.

EKMEK VE SUYU DA EDİRNE’DEN ALMAYA BAŞLADILAR

Gıdadan giyime, ev eşyasından temizlik ürünlerine kadar birçok ihtiyacını Türkiye’den karşılayan Bulgarlar, artık ekmek ve suyunu da Edirne’den almaya başladı.

Hafta sonu yaşanmış olan gezgin yoğunluğuna bağlı olarak otoparklarda yer kalmazken, çarşı, pazar ve avmlerinde de adım atacak yer kalmadı.

“HER HAFTA GELİYORUZ, BAGAJLARIMIZI DOLDURUP DÖNECEĞİZ”

Alışveriş için Bulgaristan’dan gelen Yusuf Mümin, “Her şeyimizi Edirne’den aldık. Yiyecekten giyime kadar ne lazımsa alıyoruz. Her hafta geliyoruz. Otomobille geldik, bagajlarımızı doldurup döneceğiz” dedi.

Nurdan Çatova, “Kuzu eti aldık, dana eti aldık. Yağımızı, her şeyimizi aldık. Daima geliyoruz. Doldurup gidiyoruz. Ekmeğimizi, suyumuzu, deterjanımızı alıp gidiyoruz” dedi.

“PCR ZORUNLULUĞUNUN KALDIRILMASI İŞLERİMİZİ HAREKETLENDİRDİ”

Yılmaz Haluk, “Bulgaristan’dan Edirne’ye alışverişe geliyoruz. Yemeni, ayakkabı, çanta, yiyecek, domates, pırasa, marul benzer biçimde sebzeler de alıyoruz” dedi.

Pazar esnafı Alona Sozonova, “2 hafta kadar işlerimiz fazlaca durgun geçti. Bu sebeple Bulgar gelmeyince fazlaca fazla satış yapamadık. Bulgaristan’da PCR kontrol zorunluluğunun kaldırılmasının peşinden işlerimiz hareketlenmeye başladı” dedi.

Bulgar vatandaşların alışveriş yarışı #1

“CUMADAN PAZARA KADAR ÇOK YOĞUNLUK YAŞANIYOR”

Edirne esnaflarından Şenol Tuna, “İşlerimiz açıldı. Bulgarlar gelmeye başladığından beri satışlarımız arttı ve işlerimiz hareketlendi. Çoğu zaman hafta sonlarını tercih ediyorlar. Cumadan pazara kadar fazlaca yoğunluk yaşanıyor. O zamanlarda daha fazlaca ilgi gösterip, daha çok alışveriş yapıyorlar. Ciğer yiyorlar, alışveriş yapıyorlar. Tur otobüsleri de fazlaca fazla var. Yüklü alışveriş yapıyorlar. Bu da bizlere cansuyu oluyor” dedi.

Edirne’ye akın eden Bulgar turistler, gereksinimlerini alabilmek için birbirleriyle yarıştılar. Aldıklarını bavullara doldurup araçlarının bagajını yerleştiren Bulgar vatandaşlar, kentte yiyecek yedikten sonrasında Edirne’den ayrıldılar.

Bulgar vatandaşların alışveriş yarışı #2

Bulgar vatandaşların alışveriş yarışı #3

Bulgar vatandaşların alışveriş yarışı #4

Bulgar vatandaşların alışveriş yarışı #5

Bulgar vatandaşların alışveriş yarışı #6

Bulgar vatandaşların alışveriş yarışı #7

Bulgar vatandaşların alışveriş yarışı #8

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.