Bully 2 içinde olmasını istediğimiz 10 şey

06.02.2022
Bully 2 içinde olmasını istediğimiz 10 şey


Bully bir oldukça oyuncunun kendi öğrencilik zamanlarından bir şeyler bulmuş olduğu bir oyun oldu. Bilhassa Türkiye‘de ayrı bir kitle topladı. Rockstar Games‘in ilk kere bu şekil bir şey denemiş olduğu oyunda, çeşitli derslere girebiliyor ve haylazlık yapabiliyoruz. Bu da bizlere bir özgürlük tanıyor. Bully kısa sürede tekrardan gündeme geldi. Bu sebeple bir Bully 2 kıvılcımları görmeye başladık.

Rockstar Games resmi olarak açıklamasa da, Bully 2’nin açıklanması mevzusunda çeşitli spekülasyonlar var. Bunlar da şu anlık elimizdeki tek bilgiler olduğundan heyecanlanmamıza yetiyor. Ikimiz de bu içeriğimizde Bully 2 bünyesinde görmek isteyeceğimiz 10 özelliği bir araya getirdik.

Bully 2’nin makus talihiyle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı!


Bully 2’nin makus talihiyle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı!

Rockstar Games’in bir türlü duyurmadığı Bully’nin devam oyunu Bully 2 niçin piyasaya çıkamıyor? Mevzuyla ilgili yeni detaylar geldi.

Bully 2 içinde görmek isteyeceğimiz 10 şey

Daha oldukça yan vazife

Bullworth Academy isminde kampüsümüzden ayrıldıktan sonrasında Bully kasabası bizlere bazı görevler veriyor. Harita içinde 18 tane isteğe bağlı görevi tamamlayabiliyoruz. Bunlar bir çok süre minik başarılar ve para ödülleri veriyor. Yalnız baktığımızda oyunu yüzde 100 tamamlamak istemeyen birisini teşvik edecek şeyler benzer halde görünmüyor.

bully-2-icerisinde-olmasini-istedigimiz-10-sey

Sözgelişi oyunun yalnız öyküsünü bitirmek aslına bakarsanız oldukça zevk veriyor. Bu yan görevler de oldukça çıtayı düşürüyor. Bu durum da oyuncuların yan görevleri yapmamasına niçin oluyor. Bully 2 bu mevzuda yenilikçi bir tutum sergileyebilir. Ana hikayeden ayrı, kilidi açılabilir çeşitli kişiliklerle yeni görevlerin peşinden koşabiliriz. Daha iyi ödüllerle de bu şekil görevler pekiştirilebilir.

Araç eklemeleri ve daha oldukça özelleştirme seçeneği

Bully‘de kaykay, go-kart ve bisiklet sürmek biz oyunculara oldukça keyifli geliyordu. Yalnız araç tarafında ciddi bir problem gün yüzüne çıkıyordu. Aldığımız araçlardan hiçbirisi bisiklet rengini seçme hususi durumunun üzerine koyan bir seçenek değildi. Bu da oyuncunun kendi tarzına nazaran aracını özelleştirmesinin önüne geçiyordu.

bully-2-icerisinde-olmasini-istedigimiz-10-sey

Bully 2‘de geliştiriciler, GTA 5 kadar detaylı olmasa da oradaki araçlardan bazılarını devam oyununa entegre edebilirler. Bu da yapım içindeki çeşitliliği oldukça artıracak bir unsur olacaktır.

First-Person (birinci şahıs) modu

Rockstar Games, GTA 3‘ten bu yana sürekli Third-Person (üçüncü şahıs) açık dünya oyunlarına önem verdi. Yalnız, GTA 5 ile gelen FPS kamerası moduyla her şey ansızın değişti. Geliştirici ekip aynı özelliği, Red Dead Redemption 2‘de de uygulama sonucu aldı. Baktığımızda bu durum, gelecekteki yapımların da bu şekil bir bilhassa piyasaya çıkacağını bizlere gösteriyor.

bully-2-icerisinde-olmasini-istedigimiz-10-sey

Bully 2‘ye FPS kamera modunun gelmesi gerçekçilik bakımından daha yeni şeyler vadedebilir. Bu sebeple düşündüğümüzde öğretmenlerden kaçarken bizlerde oluşan hissi, bu yenilikle daha oldukça hissedebiliriz. Bu da oyuncuyu oyunda tutmak için değişik bir etmen olabilir.

Daha büyük harita

Bully’nin orijinal haritası bölünmüş kasaba havası yaratmada oldukça etkili oldu. Rockstar Games o zamandan beri daha iddialı haritalar oluşturdu. Bu da oyuncuların akıllarına, “Bully’e bu şekil haritalar gelse iyi mi olurdu?” sorusunu getirdi. Bu durum bizleri ana hikayenin dışındaki görevleri de keşfetmeye sürükleyebilir. Bu yüzden vazife çeşitliliği açısından da bir katkıda bulunabilir. Ek olarak ilk maddede belirttiğimiz duruma da ön ayak olabilir.

Daha büyük bir harita, daha iyi bir dünya inşasına yol açıyor. Bu da daha çekici bir öykü oluşturma aşamasında önemli bir rol oynuyor. Devasa bir dünyada öğrenci olduğumuz bir oyun düşündüğümüzde, coşku verici duruyor.

Daha uzun ana öykü

Bully‘nin ana hikayesinin tamamlanması averaj 15 saat sürüyor. Bu iyi bir süre olsa da, Rockstar Games‘in diğeri oyunlarıyla kıyaslandığında bunun iki katına çıkması gerekiyor. Red Dead Redemption 2 ve GTA 5, stüdyonun şu ana kadarki en uzun ana hikayelerine haiz oldu. Ek olarak kişiliklerle daha oldukça bağ kurmamıza ve çevreyi daha oldukça keşfetmemize olanak tanıdı.

Yeni toplumsal klik grupları

Klikler, Bully‘nin hakkaten okul havasını yaratmasında önemli bir etmen. İlk oyunun hikayesi süresince birkaç ana klik yer ediniyor. Bunlar; Bullies, Nerds, Townies, Jocks ve Greasers olarak karşımıza çıkıyor. Geliştirme ekibi bunlar vasıtasıyla klişe bir okul ortamı oluşturmuştu.

Her klik, kendilerini önemli ve acayip hissettiren kişiliklerle temsil ediliyor. Eklenebilecek birkaç grup da oyunun çeşitlenmesi ve bir çıkarcılık ortamı dönmesi mevzusunda önemli bir rol oynayacaktır. Bilhassa bu klikler arasındaki kavga ortamı bizleri oyuna bağlayan unsurlardan birisi oluyor.

Okul sınıflarını seçmek

Bully‘de okul sınıfları gün içindeki saate nazaran sizlere otomatikman atanıyor. Orijinalinde toplam on sınıf yer alıyordu. Bunların da her birinde sizlere küçük mini oyunlar sunuluyordu. Bunlar da bizlere hususi ödüller veriyordu.

Bu ödüller, bir sınıfın her başarıyla tamamlanmasında daha da yükseliyor. Özetlemek gerekirse daha iyi ödüllere haiz oluyoruz. Bu aşamada Bully 2‘de her sınıf değişik mini oyunlar sunarken, bizlerin hangilerine katılmak isteyeceğimiz oyunculara ek bir özgürlük sunacaktır. Bu da bir oyuncuyu yapımda tutmak için önemli bir durum oluşturuyor.

Daha çeşitli tabanca cephaneliği

Bully tabanca seçimi mevzusunda Rockstar Games‘in diğeri oyunlarından ayrı bir konumda yer ediniyor. Silahlar ve patlayıcılar hariç tutulduğunda, geliştiriciler acayip nesnelerden oldukça yaratıcı silahlar üretmeyi başardı. Bu da oyuna bir ironi ve tabanca çeşitliliği kazandırdı.

Bully, 55 tane birbirinden değişik silahlarla oldukça yüksek bir çıta oluşturdu. Bully 2‘de de bu sayıyı aşacakları düşünülüyor. Hatta bunu yapmaları beklentiler dahilinde yer ediniyor.

Genişletilmiş fazlaca oyunculu mod

Bully‘nin genel oyuncu kitlesi fazlaca oyunculu modunun bulunduğunu bilmiyor. Bu sebeple bu yenilik oyunla birlikte piyasaya çıkmadı. Oyundan birkaç yıl sonrasında geldiği için bilinmemesi oldukça düzgüsel. Bilhassa de PC platformuna hususi olarak sunulmuştu.

Özelleştirme bakımından mümkün olan neredeyse pek bir şey yoktu. Çevrimiçi yapılacak tek şey, arkadaşlarınıza karşı mini oyunlar oynayıp rekabet etmekti. Grand Theft Auto 5 ve Red Dead Redemption 2, fazlaca oyunculu modlarına sürekli güncellemeler alıyor. Rockstar Games‘ten bir sonraki Bully 2 oyununda daha oldukça çevrimiçi özellik eklemesi yapması planlanıyor.

Daha oldukça karakter özelleştirme seçeneği

Bully, karakter özelleştirme açısından oldukça düşük kalıyordu. Yapabileceğiniz tek şey Jimmy’nin giysilerini değişim yapmak oluyordu. Bu da çeşitliliği oldukça sınırlıyordu. Yapımda, sınıf tamamlama ödülleri, ana görevler, yan görevler ve haritanın etrafına dağılmış mağazalardan alınan giysiler dahil toplamda 334 giyim mevcuttu. Bunun haricinde Jimmy’nin görünüşü baştan sona aynı kalıyordu.

Rockstar Games, Bully 2‘de daha oldukça özelleştirme seçeneği sunarak sakal, küpe ve daha birçok yeni özelliği sunabilir. Bu da oyunculara bu aşamada daha oldukça çeşitlilik sunar. Baktığımızda aslına bakarsanız günümüz oyunlarının çoğunda oldukça zengin bir özelleştirme bulunduğunu görüyoruz.

Sizler Bully 2 oyunundan neler bekliyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.