Bulut oyun servisi Amazon Luna açıldı: Türkiye’ye gelecek mi?

02.03.2022
Bulut oyun servisi Amazon Luna açıldı: Türkiye’ye gelecek mi?


Google’ın Stadia ve Nvidia’nın GeForce Now bulut video oyun yayınlanma hizmetleri son yıllarda büyük ilgi toplamaya başladı. Oyun yaşamına değişik kollardan giriş gerçekleştiren ve dünyanın en büyük bulut servisi sağlayıcılarından olan Amazon ise bu pazardaki yerini Luna ile alacak.

Bulut video oyun yayınlanma hizmeti Amazon Luna, averaj bir senedir devam eden beta sürecinin arkasından resmen duyuruldu. Yalnızca davetli kullanıcılar tarafınca denetim edilebilen Amazon Luna, artık ABD Birleşik Devletleri’ndeki tüm kullanıcılar tarafınca satın alınabilir.

Amazon sahte inceleme yazanların peşine düştü!


Amazon sahte araştırma yazanların peşine düştü!

Günümüzde herhangi bir ürünü satın almak isteyenlerin ilk göz attığı, meydana getirilen incelemeler oluyor. Amazon sahte araştırma yazanlara cenk açtı!

Amazon Luna nedir? Fiyatı ne kadar?

Microsoft xCloud, NVIDIA GeForce Now ve Google Stadia bir süredir bulut oyun servisleri olarak pazardaki payını artırıyor, yalnız Amazon Luna’nın hizmeti birazcık daha değişik. Luna abonelik sistemiyle bulut oyunlar sunacak.

Amazon bulut oyun hizmeti Luna-00

Oyuncuların kendi satın aldıkları oyunları oynadıkları Stadia benzer halde hizmetlerin aksine Amazon Luna, aylık olarak bireysel aboneliklere haiz. Bu abonelikler dahilinde kullanıcılara belirli bir video oyun kataloğu açılıyor. İşte Amazon Luna abonelik seçenekleri:

  • Prime Gaming (Amazon Prime ile parasız): Her ay değişecek bir ekip oyun sunacak. Örneğin Mart ayında yedi gün süresince Immortals Fenyx Rising’e ek olarak Devil May Cry 5, Observer, System Redux, PHOGS ve Flashback oynanabilecek.
  • Retro (4,99 dolar/ay): Eski oyunlara adanmış bu seçenekte ilk olarak Street Fighter II – Hyper Fighting, 1943, Metal Slug 3 ve Castlevania Anniversary Collection benzer halde yapımlar olacak.
  • Jackbox Oyunları (4.99 dolar/ay): Diğeri oyuncuların Luna aboneliği olmasa bile oyuna katılmasına müsaade eden bir abonelik hizmetidir. İki, üç yada dört kişilik online oyunlara yer verecek.
  • Luna Plus (5,99 dolar/ay): Metro: Exodus, Saints Row: The Third (Remastered), Dirt 5, Control ve Abzu benzer halde sevilen oyunlar bulunacak.
  • Ubisoft Plus (17,99 dolar/ay): En pahalı seçenek olmasına karşın Assassins Creed: Valhalla, Far Cry 6, Ghost Recon: Breakpoint, The Division 2, Watch Dogs 2 benzer halde Ubisoft oyunlarını içerecek.
  • Aile (2.99 dolar/ay): Garfield Kart Furious Racing, Mega Baseball benzer halde ufaklıklara yönelik oyunlar yer alacak.

Ek olarak kullanıcılar Luna Controller uygulaması vasıtasıyla iPhone yada Android telefon kullanarak Luna on Fire TV’yi deneyebilir. Amazon bu kontrolör ile yana kaydırma, sıra tabanlı RPG, Trivia seçimi yapımların oynanabileceğini söylüyor.

Amazon Luna, ABD’de Amazon Prime aboneliğinin bir parçası olarak kullanılabilir olmasıyla meraklandırıyor. Yalnız ABD haricinde hangi ülkelerde erişime açılacağı ve erişime açılırsa Prime ile sunulup sunulmayacağı nerede ise belirsizliğini koruyor.

Peki ya sizce Amazon Luna Türkiye’ye gelir mi? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yada yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.