Bungie sonrası Sony’den oyun bombardımanı!

03.02.2022
Bungie sonrası Sony’den oyun bombardımanı!


Canlı hizmet oyunları, artık oyun topluluklarının kaçınamayacağı bir boyuta ulaştı. Pek fazlaca şirket mevzuyla ilgili çeşitli fikirlerini ortaya atıyor olsa bile, büyük bir kısmı bunu hayata geçiremiyor. Fakat Bungie’nin yardımıyla Sony, önümüzdeki 4 yıl içinde bu türde 10 oyun çıkarmaya hazırlanıyor. İşte detaylar…

Sony’den PlayStation sahiplerini heyecanlandıran açıklama!


Sony’den PlayStation sahiplerini heyecanlandıran açıklama!

Halo ve Destiny benzer halde popüler yapımların geliştiricisi Bungie’yi 3.6 milyar dolara satın alan Sony’den yeni satın alma açıklaması geldi.

Sony ile Bungie ortaklaşa iş, ilk meyvelerini veriyor

Son yıllarda adını daha sık duymaya başladığımız canlı hizmet oyunları, aslen tanıtılmış olduğu günden itibaren tıpkı bir uygulama benzer halde sürekli güncellenen, yenilikler eklenen ve çeşitli etkinliklerle bir nevi hayatta tutulan, nispeten yeni bir oyun kategorisi haline geldi.

Sony Bungie

Bu türdeki oyunların ortak özelliğiyse parasız olmasıdır. Bundan dolayı şirketlerin aslolan amacı, 1. adımda kullanıcıları oyuna çekmek oluyor. Peşinden oyun içindeki kostümlerden görevlere, etkinlik giriş biletlerinden karakter özelliklerine kadar pek fazlaca şey için ücret talep ediliyor. Naturel bu ödemeler aslen işin kestirmesi olduğundan, oyuncular dilerse uzun yoldan tamamen parasız bir halde ilerleyebiliyor.

Sony’nin geliştirme çalışmalarına başladığı bu bahsi geçen 10 yapım, geçtiğimiz günlerde satın almış olduğu Destiny ve Halo’nun geliştiricisi Bungie tarafınca desteklenecek. Mevzuyla ilgili açıklama icra eden Sony CFO’su Hiroki Totoki şunları söylemiş oldu:

Bu satın almanın stratejik önemi, yalnızca son aşama başarı göstermiş Destiny franchise’ını ve Bungie’nin şu anda geliştirmekte olduğu büyük bir yeni IP’yi elde etmede değil. Bununla beraber uzmanlığı ve Bungie’nin canlı oyun hizmetleri alanında geliştirdiği teknoloji ile de ilgileniyoruz.

Firmanın gelecekteki canlı hizmet oyunları için hususi planlarına ulaşınca, ne Sony ne de Bungie tarafınca bir detay verilmedi. Fakat, Guerrilla’s Horizon serisi yada Sony Santa Monica’nın God of War‘ı benzer halde bazı mevcut PlayStation franchise’larını ileride bu alanda görebileceğimiz söyleniyor.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yada yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!
Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.