Burak Haktanır, ödül törenindeki TTB Başkanı Fincancı’ya tepkisini söyledi

31.10.2022
Burak Haktanır, ödül törenindeki TTB Başkanı Fincancı’ya tepkisini söyledi


Boğaziçi Film Festivali kapanış töreninde TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı için “O hanım TSK’ya kara çalma attı” diyen oyuncu Burak Haktanır, Arafta Sorular’da gösterdiği tepkiye açıklık getirdi.

Burak Haktanır, ödül törenindeki TTB Başkanı Fincancı’ya tepkisini anlattı

Oyuncu Burak Haktanır, Boğaziçi Film Festivali kapanış töreninde yönetmen Özcan Alper’in, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terörle savaşım operasyonunda kimyasal tabanca kullandığını öne devam eden TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın, “sulh” söylediği için tutuklandığını iddia etmesine “O hanım TSK’ya kara çalma attı” sözleriyle tepki gösterdi.

Dikkat çeken çıkışı sonrası oyuncu, ilk kez bir canlı yayına katıldı ve olanı biteni söyledi.

“Başımızı yastığımıza rahatça koyabiliyorsak Mehmetçik sayesindedir”

24 TV’de gösterilen “Araf’ta Sorular”da Esra Elönü’nün konuğu olan Haktanır, burada da TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı’ya tepkisi sürdürdü.

Oyuncu Haktanır, “Türk Silahlı Kuvvetleri kim? Gece başımızı yastığımıza rahatça koyabiliyorsak, rahatlık içinde yaşayabiliyorsak, bu canı pahasına savaşım eden Mehmetçik sayesindedir.” dedi.

“İnanılmaz bir destek gördüm”

“Ben orada, haklı bir tepki ortaya koydum, bu haklı tepki sonrası inanılmaz bir destek gördüm” diyen Haktanır, öteki sanatçıların bu durum karşısında sessiz kalmasına da değindi.

Oyuncu, “Keşke o an birkaç şahıs daha benzer tepkiyi gösterseydi.” diye konuştu.

Oyuncu Burak Haktanır, ödül töreninde yaşananları söyledi VİDEO

“Kariyerime mal olabilir fakat pişman değilim”

Haktanır, “Kaş yapayım derken, göz çıkartırsınız. Yanlış anlaşılmalara niçin olmuş olursunuz. O niyetle yola çıkmadığınız halde değişik anlaşılır. Bu işi kişisel meselesine çevirmeye çalışıyor’ algısından korkuyorum. Ben bir cümle söyledim, ona atıfta bulunarak dile getirildi. ‘Kariyerime mal olabilir fakat pişman değilim’ dedim. Fakat ben onları durup dururken söylemedim. ‘Bu çıkışı yapmış olduğu için tedirgin, kaygıları var. Onun önünü alabilmek için de bir bölgelere sinyal veriyor’ deniliyor.

Burak Haktanır, ödül törenindeki TTB Başkanı Fincancı’ya tepkisini anlattı #1

“Gümbürtüye gitmeyelim kaygısı ile söylenmedi”

Bir sual üstüne oldu o. Telefonla röportaj yapmıştık, karşıdaki dost ‘Bu çıkışınızın oyunculuk hayatınızı iyi mi etkileyeceğini düşünüyorsunuz?’ dedi. Ben ona yanıt verdim fakat bir tek ‘Kariyerime mal olabilir fakat pişman değilim’ kısmını vermişler. Şöyleki anlaşılmasın, ben bir çıkış yaptım fakat sorun yaşama ihtimalimiz var bir bölgelere ileti verelim gümbürtüye gitmeyelim kaygısı ile söylenmedi, soruya yanıt olarak söylendi.” ifadelerini kullandı.

Burak Haktanır, ödül törenindeki TTB Başkanı Fincancı’ya tepkisini anlattı #2

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.