Bursa ve İstanbul’daki saldırıların failleri tespit edildi

22.04.2022
Bursa ve İstanbul’daki saldırıların failleri tespit edildiİçişleri Bakanı Süleyman Asil, Bursa ve İstanbul’daki saldırıların faillerinin belirlendiğini duyurdu.


Süleyman Soylu: Bursa ve İstanbul'daki saldırıların failleri tespit edildi

İçişleri Bakanı Süleyman Asil, NTV canlı yayınında Gökhan Gerçek’in konuğu oldu.

Yayında gündeme ilişkin açıklamalar meydana getiren Bakan Süleyman Asil, Gerçek’in sorularına da cevap verdi.

Soruların ana gündeminde ise Bursa ve İstanbul’da peş peşe düzenlenen bombalı saldırılar vardı.

“Terör örgütü kırsalda etkinliğini yitirdi”

Sual: Bursa ve İstanbul saldırılarında llk bulgular PKK’yı mı işaret ediyor? Soruşturmada gelinen son aşama nedir?

Süeyman Asil: “Türkiye terörle mücadelede oldukça mühim adımlar attı. Önceki dönemlerle benzetme kabul etmeyecek kadar mühim adımlar attı. Terör örgütleri fırsat kollarlar. 15 Temmuz’dan bugüne dek yurt içinde 1789 terör eylemi engellendi. Terörle mücadelede başarının temelinde yeni konsept var.  Terör örgütü kırsalda etkinliğini yitirdi, mağaralarda.

Süleyman Asil: Bursa ve İstanbul’daki saldırıların failleri tespit edildi VİDEO

“Saldırıların faillerini tespit ettik”

İstanbul’daki bomba boru tipli pil düzeneğiyle çalışan bomba Bursa’daki el yapımı uzaktan kumandalı patlayıcı. Bursa’daki İstanbul’daki olayın faillerini tespit ettik. PKK’ya taşeronluk meydana getiren iki örgütle bağlantılılar. Bursa’daki eylemi terör örgütü MLKP, İstanbul’da eylemi DKP-BÖG örgütü gerçekleştirmiş oldu.”

Süleyman Soylu: Bursa ve İstanbul daki saldırıların failleri tespit edildi #1

“İBB’de terör örgütüyle irtibatlı kişiler kesinleşti”

Sual: İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) yönelik terör bağlantılı kişilerin istihdam edilmiş olduğu iddiasına yönelik soruşturmada son durum nedir? Müfettişler soruşturmayı tamamlandı mı? Raporlar size ulaştı mı?

Süleyman Asil: “Türkiye Cumhuriyeti devleti bir hukuk devletidir. Hukuka tüm kamu kuruluşları uymak durumunda. Kimsenin biz oy aldık istediğimizi yaparız benzer biçimde bir söz söyleme hakkı yok. Kısıtlar belli. Kurumlar hukuka uymazsa müeyyidelerle karşı karşıya kalır. Terör irtibatlarıyla ilgili biz sorumluyuz. Terör örgütüyle irtibatlı kişilerin olduğu tespit edildi.”

“Müzik yasağı mevzusunda çalışmalarımız var”

Sual: Pandemi yasaklarının büyük kısmı gevşetilmesine karşın gece müzik yasağıyla ilgili engelleme devam ediyor. Bu yasak ne süre kalkacak?

Süleyman Asil: “Pandeminin sonu benzer biçimde gözüküyor. Sıhhat, Kültür ve Gezim, İçişleri Bakanlığı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ortak emek harcama yapıyoruz. Çalışmanın sonucunu kamuoyu ile paylaşacağız. Ses, desibel iyi mi olacak teknik ekiplerimiz çalışıyor bizlere bir tavsiye getirecekler. Bu öneriyi değerlendireceğiz.”

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

UYARI : İnternet sitemizde yer alan tüm bilgi, haber, yazı ve yorumlar genel bilgilendirme amaçlı olup doktor muayenesi, teşhis ve tıbbi tedavi yerine geçmez. Sitemizde yer alan bilgileri uygulamadan önce mutlaka konusunda uzman bir doktora danışmalısınız. Her bireyin metabolik yapısı farklı olduğu için sitemizde verilen bilgiler sizin metabolik yapınıza ve/veya hastalığınızın tedavisine uygun olmayabilir ve size uygun olmayan bir uygulama sonucu sağlığınız bozulabilir. Siteyi ziyaret eden ziyaretçilerin ve üyelerin; konusunda uzman bir doktorun görüşünü almadan ve sağlık kontrolünden geçmeden sitede yer alan bilgileri uygulamaları halinde doğabilecek sağlık sorunlarından Webhane.Com sitesi sorumlu değildir. deneme bonusu veren siteler