Çalınan Mac Cihazı Nasıl Bulunur?

08.05.2020
Çalınan Mac Cihazı Nasıl Bulunur?

Mac cihazı pahalı ve işlevli olması ile biliniyor. Durum böyle olunca da sahip olmak isteyen birçok insan oluyor. İmkanı olmayanlar çalma yoluna başvurabiliyor. Eğer, Mac cihazınız çalındıysa kayıp Mac nasıl bulunur? Araması yapmanıza gerek yok. Tüm sorularınız cevabı burada. Dilerseniz, çalıntı Mac bulma konusunun ayrıntılarına geçelim

Çalınan mac cihazını bulmak için Find My Mac özelliğini etkinleştirmeniz gerekiyor. Eğer, bu özelliği Mac cihazınıza kurduysanız korkmayın, Mac cihazınızı bulabilirsiniz. Fakat, bunu bilgisayarınıza kurmadıysanız bulmanız çok zor gibi görünüyor. Tabi, cihaza Find My Mac özelliğini kurmadıysanız ilk olarak yapacağınız şey en yakın polis teşkilatına gitmek olacaktır.

Find My Mac Özelliğini Aktif Etmek

Find My Mac özelliği ile Mac cihazlarınız çalınsa bile konumunu bularak, cihazınızı tekrar alabilirsiniz. Tabi bunun için ilk olarak Find My Mac özelliğini açmak gerekiyor. Peki nasıl açılır?

  1. Sistem Tercihleri’ne giriş yapın.
  2. iCloud sekmesini bulun ve giriş yapın
  3. Son olarak Find My Mac kutucuğunu işaretleyin.

Kaybolan Mac’i Nasıl Bulurun?

Kaybolan Macleri bulmak için ilk olarak ‘Mac’imi bul’ özelliğinin aktif olması gerekiyor. Eğer, bu özellik açıksa sıra nasıl bulacağınızı öğrenmekte. Aşağıda verdiğimiz kayıp veya çalıntı mac cihazı bulma yönergesini takip ederek, dilediğiniz Apple cihazınızı bulabilirsiniz. Dilerseniz detaylara geçelim;

  1. iCloud.com adresine girin. Herhangi bir bilgisayardan girebilirsiniz.
  2. Karşınıza çıkan ekranda Apple Kimliğinizi doğrulamanız gerekmektedir. Doğrulayın ve giriş yapın.
  3. Girdikten sonra Find My İphone butonuna tıklayın.
  4. Karşınıza gelen ekranda kimliğiniz ile bağlantılı bütün Mac cihazlarınızı görebilirsiniz. iPhone ve iPad cihazları da bu listenin içine dahil.
  5. Kaybolmuş Mac cihazını tespit ettikten sonra üzerine tıkladığınızda konum bilgisini öğrenmiş olacaksınız.
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.