Çalıntı Veri Satan WeLeak Data Hacklendi!

16.05.2020
Çalıntı Veri Satan WeLeak Data Hacklendi!

Dark Web’de gezinenlerin mutlaka duymuş olduğu çalıntı veri satan WeLeakData hacklendi! Bilindiği üzere bu site hackerler arasında köprü kuran, forum tarzı bir siteydi. Sitenin temel amacı veri hırsızlarının veri satmasını kolaylaştırmaktı.

Dijital ortamda gezinirken her ne kadar farkında olmasak da verilerimiz kötü insanların eline geçebilir. Kötü niyetli hackerların eline geçen veriler ise çeşitli kötü işlerde kullanılabiliyor. Veya WeLeakData sitesi gibi birçok veri satma sitesinde kullanılabiliyor. Günümüz dijital çağda herkes için büyük bir tehlike olan veri hırsızlığına karşı çok dikkatli olmanızda fayda var.

Dark Web üzerinden giriş yapılan ve forum tarzında olan çalıntı veri satan site, Cyble’da görevli araştırmacıların iddialarına göre hacklendi.

WeLeakData Ele Geçirildi!

Hackerların veri sattığı bu site yine bir hacker grubu tarafından ele geçirildi. WeLeakData yöneticilerinin birçok hacker grubu ile arasının iyi olduğu biliniyordu. Fakat, neden bir hack saldırısı aldıkları merak konusu oldu. Zaten, sitenin bu kadar büyümesinde tanıdıkları hacker gruplarının büyük etkisi olmuştu.

WeLeakData hacklendi haberi Cyble’da görev yapan araştırmacılar tarafından yapılmıştı. Araştırmacıların durumu fark etmesi o kadar da zor olmadı. Her şeyin normal gittiği ve verilerin satıldığı bu sitede anormal hareketler olmaya başladı. İlk etapta site kendi kendine zarar vermeye başladı. İlk başlarda sitenin çevrimdışı bir site olmasından dolayı FBI tarafından kontrol altına alınıldığı düşünülsede gerçekler ortaya çıktı.

Veri Tabanının Çalındığı Doğrulandı

Bütün ihtimaller haricinde bir ihtimal daha vardı. O da sitenin veri tabanının ele geçirilmesiydi. Site yetkililerinden gelen habere göre WeLeakData hacklenmişti. Cyble’ın yaptığı araştırmalar zaten bunu gösteriyordu. Site sahiplerinin de açıklama yapması ile birlikte bu durum açığa çıkmış oldu. Çalınan bu veri tabanında hackerlerin e-postaları, şifreleri, mesajları gibi birçok özel bilgisi de bulunuyor

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.