Call of Duty, PlayStation’a çıkacak mı? Son karar açıklandı

10.02.2022
Call of Duty, PlayStation’a çıkacak mı? Son karar açıklandı


Geçen ay oyun dünyasının en büyük satın alımı gerçekleşti. Microsoft, Call of Duty ve World of Warcraft şeklinde oyunlarıyla tanıdığımız Activision Blizzard firmasını satın aldı. World of Warcraft bir kenara, Call of Duty her platformdan oyuncular için büyük önem ifade ediyor. Seri son zamanlarda birazcık kendini yitirmiş olabilir yalnız çoğumuz için önemli bir oyun.

Bildiğiniz suretiyle Microsoft’un bu hamleyi yapma sebebi, Xbox’ı daha oldukça desteklemek. Hal bu şekilde olunca Call of Duty’nin PlayStation’a çıkmaması şeklinde bir durumun ihtimali sorgulanmaya başlandı. Daha ilkin bu sual esasen cevaplanmıştı, yalnız bu kez tam anlamıyla son nokta koyuldu.

Battlefield 2042 oyuncuları paralarını geri istiyor!


Battlefield 2042 oyuncuları paralarını geri istiyor!

2021 yılının en büyük hayal kırıklıklarından önde gelen Battlefield 2042, iade sayısıyla da DICE’ın yüzünü güldürmedi.

Call of Duty oyunları PlayStation’a çıkmaya devam edecek

Microsoft ve Activision Blizzard arasındaki satın alım açıklandıktan kısa süre sonrasında Xbox cephesinden bir açıklama gelmişti. Xbox CEO’su Phil Spencer tarafınca meydana getirilen bu açıklamada CoD oyunlarının PlayStation’da olmaya devam edeceği söylenmişti. Nerede ise satın alım tamamlanmadığı için gelecekte Xbox ile CoD içinde neler olacağı tam olarak belirtilmese de en azından bunu öğrenmiştik.

Bugün Phil Spencer’ın açıklamasına, firmanın en üstünden onay geldi. Microsoft tarafınca gelen açıklama ile Sony ve Activision Blizzard arasındaki anlaşmalar, eski dönemlerde olduğu şeklinde devam edecek. Bu da CoD oyunlarının, PlayStation’da çıkmaya devam edeceğini göstermekte.

Şirketten gelen açıklamanın tamamı ise şu şekilde:

“Açık olmak gerekirse Microsoft, Activision ile mevcut herhangi bir anlaşmanın süresi süresince Call of Duty ve diğeri popüler Activision Blizzard oyunlarını PlayStation’da kullanıma sunmaya devam edecek. Ve Sony fanatiklerinin sevdikleri oyunların keyfini çıkarmaya devam edebilmeleri için bu biçim şeyleri mevcut anlaşmanın ötesinde ve gelecekte PlayStation’da da kullanıma sunacağımızı Sony’ye taahhüt ettik. Nintendo’nun başarı göstermiş platformunu desteklemek için benzer adımlar atmakla da ilgileniyoruz. Bunun sektör, oyuncular ve işimiz için doğru olduğuna inanıyoruz.”

call of duty

Gelecekte çıkacak Call of Duty oyunlarının Xbox kullanıcılarına iyi mi artılar sunacağını merak ediyoruz. Satın alım gelecek yıl tamamlanacak ve aslolan aksiyon o zaman başlamış olacak.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.