Çam sakızı ve bal karışımının süper ötesi yararları

07.02.2022
Çam sakızı ve bal karışımının süper ötesi yararlarıBirbirinden yararlı iki gıda olan çam sakızı ve bal, karıştırılarak tüketildiğinde mide hastalıkları başta olmak suretiyle solunum sistemi hastalıklarına da şifa oluyor.


Çam sakızı ve bal karışımının süper ötesi faydaları

“Çam sakızı çoban armağanı” cümlesini duymamış olan yoktur.

Çam sakızı, içsel değerinin yanı sıra sağlığa yararları ile de öne çıkanlardan.

Alternatif tıbbın olağanüstü nimetlerinden önde gelen çam sakızı ve bal karışımı, bilhassa kış aylarında soğuk algınlığı, öksürül, balgam, nefes darlığı ve mide krampları benzer biçimde şikayetleri olanlar tarafınca tüketiliyor.

Çamgiller familyasından çoğu zaman ladin ve köknar ağaçlarının kabuklarının içinde kendiliğinden oluşan ve minik yuvarlak şekillere haiz olan çam sakızları, bal ile buluştuğunda adeta süper gıda halini alıyor.

Solunum sistemi enfeksiyonları ve boğaz ağrısı için uzmanların çoğunlukla tavsiye etmiş olduğu çam sakızı, irin söktürücü olmasıyla da biliniyor.

Peki bal ve çam sakızı karışımı ne işe yarar? Bal ve çam sakızı karışımı neye iyi gelir? İşte yararları…

ÇAM SAKIZI VE BAL KARIŞIMI FAYDALARI

100 gram zeytinyağı, 30 gram çörekotu, 100 gram bal, 30 gram çam sakızı bir şişeye konularak karıştırılır. İkiye bölünen karışım sabah ve akşam içilir.

Bu karışım soğuktan meydana gelen tüm hastalıklara, mafsal ağrılarına, uyuşukluklara ve felce karşı şifalıdır.

Meydana getirilen araştırmalarda çam sakızı tozu ve balı vücuttaki hücrelerin mutasyona uğramasını önler. Böylece kanser hastalıklarının yaşanmasının önüne geçer.

Çam sakızı ve bal karışımının süper ötesi faydaları #1

Çam sakızı ve bal karışımının süper ötesi faydaları #2

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.