Camdaki Kız Feride gerçekte kimdir? Nur Sürer canlandırıyor! Nur Sürer kaç yaşlarında?

31.12.2021
Camdaki Kız Feride gerçekte kimdir? Nur Sürer canlandırıyor! Nur Sürer kaç yaşlarında?


Camdaki Kız Feride gerçekte kimdir? Nur Sürer canlandırıyor! Nur Sürer kaç yaşında?

KANAL D’nin her Perşembe ekrana gelen Camdaki Kız dizisi ile ilgili bilgiler araştırılıyor. Dizinin oyuncuları ilgiyle merak ediliyor. Peki fakat Camdaki Kız Feride kimdir?

Camdaki Kız Feride kimdir?

Nalan’ın annesidir. Aristokrat bir aileden gelir ve emekli edebiyat öğretmenidir. Oldukça kitap okur, bitkilere düşkündür. Her şeyin organik olanını tercih eder, sıhhatli olmak onun için bir takıntıdır. Oldukça titiz bir hanımdır. Evde fazla eşya sevmez. Her şey yerli yerinde olsun ister. Ailesine oldukça düşkündür. Her şeyi denetim etmeyi sever. Kontrolü haricinde bir durum yaşanırsa, sert tepkiler verir. Sevgisi de, öfkesi de güçlüdür. Geçmişte yaşamış olduğu, sır şeklinde saklamış olduğu bir travması vardır. Bu travmanın acısını, en oldukca Nalan’a çektirir.

Nur Sürer kimdir?

1954 senesinde Ahmet ve Rabia Sürer’in kızı olarak dünyaya geldi. Eğitimini Bursa Anadolu Kız Lisesi’nde tamamladı.Erden Kıral’ın Verimli Topraklar Üstünde filmi ile beyazperde hayatına adım atan sanatçı, Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde iki kez “En İyi Hanım Oyuncu” ödülü kazanmıştır. Bugüne değin kırktan fazla filmimizde ve tv dizilerinde oynadı. İlk internasyonal emek vermesi 1984 yılındaki Ayna adlı film oldu. Bu filmi 1991 senesinde “En İyi Yabancı Film” branşında Oskar Ödülü kazanan Umuda Seyahat (1990), Dunkle Schatten der Angst (1993) ve Yara (1998) izledi.İlk evliliğini 1981 senesinde Bülent Kayabaş ile yapmış oldu. Sonrasında 16 Haziran Hareketi adlı silahlı sol örgütün lideri olduğu sebebi öne sürülerek müebbet hapse mahkûm edilen Sarp Kuray ile evliliğe ilk adımını attı. Hanım hakları ile yakından ilgili olan Sürer, politik duruşuyla da bilinmektedir. 2007’de İstanbul’da gerçekleşen 1 Mayıs kutlamalarına katılan sanatçı, polis tarafınca gözaltına alındıktan bigün sonrasında özgür bırakıldı.Sürer, 2007 senesinde Kanal D’de gösterilen Asi adlı dizide “Neriman Kozcuoğlu” karakterini canlandırmıştır.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.