Camilere gitmeyen faturaların cemevlerine gitmesi ayrımcılıktır

08.02.2022
Camilere gitmeyen faturaların cemevlerine gitmesi ayrımcılıktırCemevlerinin elektrik faturalarıyla ilgili CHP’li Özgür Hususi, Meclis’te basın açıklaması yapmış oldu.


Özgür Özel: Camilere gitmeyen faturaların cemevlerine gitmesi ayrımcılıktır

Alevi Dernekleri Federasyonu, cemevlerine gelen elektrik faturalarını ödememe sonucu alması kamuoyunun gündemine oturdu.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Hususi de bugün TBMM’de mevzuyla ilgili bir basın toplantısı düzenledi.

Cemevlerinin elektrik faturalarını ödemiyoruz açıklamasına CHP olarak destek veren Özgür Hususi, camilerin faturalarının ödenmesinin ise ayrımcılık bulunduğunu altını çizdi.

CEMEVLERİ İBADETHANEDİR

Cemevlerinin ibadethane sayılmasıyla da ilgili Meclis’te sık sık yasa teklifi verdiklerini hatırtan Hususi “Cemevlerine fahiş elektrik faturaları geliyor. CHP’nin oldukça sayıda vermiş olduğu kanun teklifi var. Cemevleri ibadethanedir. İbadethanelerden elektrik alınmaması doğrudur. Camilere gitmeyen faturaların Cemevlerine gitmesi ayrımcılıktır.

“BUNUN ARKASINDA DURACAĞIZ”

Ve cemevlerinin ibadethane statüsü verilmesini hem de elektrik,su benzer biçimde faturalarının camiler benzer biçimde devlet tarafınca ödenmesinin arkasında duracağız “ ifadelerini kullandı.

Özgür Hususi: Camilere gitmeyen faturaların cemevlerine gitmesi ayrımcılıktır ViDEO

Özgür Özel: Camilere gitmeyen faturaların cemevlerine gitmesi ayrımcılıktır #1

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.