Çanakkale’de, hastanın mesanesinden 20 taş çıkarıldı

21.11.2022
Çanakkale’de, hastanın mesanesinden 20 taş çıkarıldı


Karın ağrısı ile gittiği hastanede mesanesinde 20 tane taş bulunduğunu öğrenen Hayrettin Gültekin, geçirdiği operasyonla sağlığına kavuştu.

Çanakkale’de, hastanın mesanesinden 20 taş çıkarıldı

Çanakkale’de 30 yaşındaki Hayrettin Gültekin, idrar yanması ve karın ağrısı şikayetiyle Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Hastanesi’ne başvurduğunda mesanesinde en küçüğü 3-5 santimetre ebatlarında, 20 taş bulunduğunu öğrendi.

Ameliyat masasına yatan Gültekin’in mesanesinden, toplam ağırlığı 550 gram olmak suretiyle 20 taş çıkarıldı.

DHA’nın haberine nazaran; taşların çıkarılmasının peşinden Gültekin, tekrardan sağlığına kavuştu.

“2 santimlik bir kesiden 20 taş çıkardık”

ÇOMÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve Organ Nakil Merkezi Müdürü Prof. Dr. Cabir Alan, operasyona ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Hayrettin Bey’i derhal ameliyata aldık. Kendisi daha ilkin de bir bağırsak ameliyatı geçirdiği için karın bölgesi yapışıktı. Hepimiz de 2 santimlik bir kesiden buradaki 20 taşı çıkardık.

“Bugüne dek çıkarttığımız en büyük taşlar bunlardı”

Hastamız ameliyatının 3’üncü gününde. Bugün de kendisini taburcu ediyoruz. Bugüne dek burada çıkarttığımız en büyük taşlar bunlardı.

Çanakkale’de, hastanın mesanesinden 20 taş çıkarıldı #1

“Nadir görülen bir durum”

Tarttığımızda 550 gram geldiğini gördük. Çapı ise 9 santim ebadındaydı. Dünya literatürüne baktığımızda, bu boyutlarda taşlara pek rastlanmıyor. Bu nadir görülen bir durum. Hayrettin Bey sağlığına kavuştu. Düzgüsel bireyler benzer biçimde idrarını rahat bir halde yapabilecek”

“Büyük sıkıntılarım vardı”

Hayrettin Gültekin ise, “Hastaneye geldiğimde büyük sıkıntılarım vardı. Ameliyattan sonrasında çıkartılan taşları görünce fazlaca şaşırdım. Bu şekilde bir durum beklemiyordum.” diye konuştu.

Çanakkale’de, hastanın mesanesinden 20 taş çıkarıldı #2

Çanakkale’de, hastanın mesanesinden 20 taş çıkarıldı #3

Çanakkale’de, hastanın mesanesinden 20 taş çıkarıldı #4

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

UYARI : İnternet sitemizde yer alan tüm bilgi, haber, yazı ve yorumlar genel bilgilendirme amaçlı olup doktor muayenesi, teşhis ve tıbbi tedavi yerine geçmez. Sitemizde yer alan bilgileri uygulamadan önce mutlaka konusunda uzman bir doktora danışmalısınız. Her bireyin metabolik yapısı farklı olduğu için sitemizde verilen bilgiler sizin metabolik yapınıza ve/veya hastalığınızın tedavisine uygun olmayabilir ve size uygun olmayan bir uygulama sonucu sağlığınız bozulabilir. Siteyi ziyaret eden ziyaretçilerin ve üyelerin; konusunda uzman bir doktorun görüşünü almadan ve sağlık kontrolünden geçmeden sitede yer alan bilgileri uygulamaları halinde doğabilecek sağlık sorunlarından Webhane.Com sitesi sorumlu değildir. deneme bonusu veren siteler