Canlı yayında duyurdu! ‘İYİ Parti’nin talibi hazır’

10.04.2022
Canlı yayında duyurdu! ‘İYİ Parti’nin talibi hazır’


2023 seçimlerine azca bir süre kala partilerin cumhurbaşkanı adayları merak ediliyor. Katılmış olduğu canlı gösterim programında konuşan İYİ Parti Genel Sekreteri Hukukçu Uğur Poyraz, partisinin cumhurbaşkanı talibi ile ilgili olarak “Adayımız hazır, seçim sürecine girince açıklayacağız” açıklamasını yapmış oldu.

poyraz

“AKŞENER ADAYIN TEMEL KRİTERLERİNİ BELİRLEDİ”

“Seçim startının verildiği günün ertesi gününde adayınız hazır mı?” sorusuna Poyraz “hazır” yanıtını verdi. Millet İttifakı’nın adayının Haşim Kılıç olacağı yönündeki tartışmalarla ilgili ise Poyroz şunları beyan etti:

“Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener, katılmış olduğu toplantı ve tüm açık alanlarda bu sürece ilişkin adayın temel kriterlerini belirledi. Şu demek oluyor ki biz ‘İkinci bir Erdoğan vakası istemiyoruz’ dedi. Bu Sayın Genel Başkanımızın cümlesi. 13. Cumhurbaşkanı Millet İttifakı’nın talibi olacak dedi. Son dönemlerde şu şekilde bir şey yapılmaya başlandı. İsimlerdeki popülerlik merkeze alınarak politika dizayn edilmeye başlandı. Bununla ilgili elinizde bir veri olmadan bir kulis üstünden kendi popülerliğinizi çoğaltmak için bu tür yorumlar, izahat yapılmamalı.

Biz Türkiye’nin parlamenter sisteme geçeceğini bu sistem ile Türkiye’yi başbakan ve kabinesinin yöneteceğini biliyoruz. Tüm mücadelemizi bunu üstüne kuruyoruz. Biz Türkiye’yi yönetmeye talibiz.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
3 isim için flaş yorum: 3 isim için flaş yorum: “Kazanamazlar…”
Malatya'da 5.2 büyüklüğündeki depremin ardından 4.1 büyüklüğünde bir deprem dahaMalatya’da 5.2 büyüklüğündeki depremin peşinden 4.1 büyüklüğünde bir zelzele daha
Önce ABD, sonra İngiltere... İşbirliği için sıraya girdi!Ilkin ABD, sonrasında İngiltere… İşbirliği için sıraya girdi!YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.