Canva İle Programsız Fotoğraf Düzenlemek

Canva İle Programsız Fotoğraf Düzenlemek

Programsız fotoğraf düzenlemek için öncelikli olarak Canva nedir? Sorusunun cevabını çok iyi bilmeniz gerekiyor. Çünkü, Canva ile birlikte logo, kapak, sunum, afiş vb. aklınıza gelebilecek her görsel etkinliği yapabilirsiniz.

Canva herhangi bir program değildir. Google’dan rahatlıkla ulaşabilirsiniz. İlk olarak sizden kayıt olup, giriş yapmanız istenir. Daha sonra sol tarafta bulunan panelden istediğinizi yapabilirsiniz. Site içerisinde size lazım olacak çoğu şey ücretsiz. Tabi, ek istekler olursa ücret devreye giriyor. Zaten site içerisinde ücretli ve ücretsiz şeyler belirtilmiş.

Canva Nasıl Kullanılır?

Canva nedir? Sorusunu iyice kavradıktan sonra sıra geldi nasıl kullanılacağını öğrenmeye. Siteye giriş yaptıktan sonra sol tarafta  bir panel çıkacaktır. Bu panelden ne yapmak istediğinizi seçmeniz gerekiyor. Canva afiş, Canva logo gibi birçok seçenek sizlere sunulmuş. Üstelik sizlere sunulan bu taslaklar, hazır boyutlu ve şablonlu şekilde. Sizin yapmanız gereken sadece keyfinize göre bir şablon bulup, o şablonu doldurmak. Tabi, sadece şablonla da sınırlı kalmıyorsunuz. Sol tarafta bulunan bileşenler veya fotoğraflar kısmından konunuz ile alakalı materyalleri seçip, çalışmanıza ekleyebilirsiniz.

Programsız fotoğraf düzenleme aracı olan Canva’da dilediğiniz kadar yazı fontu var. Yazı fontunun yanında yazı şablonları da sizlere sunulmuş. Sol taraftaki yazı kategorisinden kendinize uygun bir yazı şablonunu seçebilir kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Son olarak ise yaptığınız çalışmayı sağ üstten çeşitli formatlarda kayıt edebilirsiniz.

Canva Paralı Mı?

Programsız fotoğraf düzenleme sitesi olan Canva, ilk etapta ücretsiz. Sizlere sunulan özellikler dahilinde işlemler, çalışmalar yaptığınızda hiçbir ücret talep edilmez. Fakat, bileşenler veya fotoğraflar kısmında ücretli olarak belirtilen materyalleri tercih ederseniz Canva sizden ücret talep eder. Kart bilgileriniz ile sağ taraftaki bölümden alışveriş yapabilirsiniz. Fakat, sitenin ücretsiz hali de bütün işinizi halledecektir.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.