Casper güvence sorgulama iyi mi yapılır?

27.01.2022
Casper güvence sorgulama iyi mi yapılır?


Teknolojik ürünler hayatımızda oldukça önemli bir yer tutuyor. Bu ürünlerin kullanımında meydana getirilen tek bir dikkatsizlik büyük maddi sonuçlara niçin oluyor. Cihazlarda meydana gelen arıza durumunda işin içine her aygıt için belirlenen garantiler giriyor. Yalnız pek fazlaca marka kullanıcılarına güvence hizmeti sunmuyor.

En fazlaca tercih edilen teknoloji markalarından olan Casper ise meydana gelebilecek herhangi bir arıza durumunda kullanıcılara güvence hizmeti sağlar. Casper aletinin güvence kapsamında olup olmadığını bilmeyenler için ise güvence sorgulama işlemi yer ediniyor. Peki Casper güvence sorgulama işlemi iyi mi yapılır? İşte detaylar…

Infinix’ın yeni dizüstü bilgisayarı INBook X2 piyasaya çıktı!


Infinix’ın yeni dizüstü bilgisayarı INBook X2 piyasaya çıktı!

İnfinix, akıllı telefon dünyasının arkasından dizüstü bilgisayar hayatına da adım attı. Şirket, INbook serisine bir yenisini daha ekledi.

Casper güvence sorgulama iyi mi yapılır?

Casper cihazlarınızda güvence sorgulama işlemini gerçekleştirmek için ilk olarak Casper’ın resmi sitesine gitmeniz gerekiyor. Sitede karşınıza kolay şekilde işlem yapabileceğiniz bir sistem çıkar. Burada “Ürün Sorgula” yazısının altındaki kutucuğa cihazınızın seri numarasını yazmalısınız. Yapacağınız bu işlem güvence sorgulama için kafi olur. Sorgulama işlemini yaptıktan sonrasında ekranınızda güvence süreci hakkında merak ettiğiniz bilgileri bulabilirsiniz.

https://i2.wp.com/shiftdelete.net/wp-content/uploads/2022/01/Casper-garanti-sorgulama-nasil-yapilir-5.jpg?resize=1170%2C658&ssl=1

Yalnız bazı kişiler cihazın güvence sorgulaması için seri numarasını bilmiyor. Bu numara yardımıyla ürününüzün Casper ağında güvence sürecinde olup olmadığını size gösterir. Seri numaraları bir çok vakit ürünün altında ‘Seri Numarası‘ ya da ‘S.N.‘ şeklinde yer alır. . Eğer seri numarayı bulamıyorsanız ya da ürünün seri numarası silinmişse Casper’ın kendi sitesinden “Seri Numaramı Bul” işlemini yapabilirsiniz.

Casper güvence süresi uzatılıyor mu?

Casper ürünlerinin güvence süreleri, satış faturası tarihinden itibaren başlıyor. Yalnız ürünlerin güvence süreleri farklılık gösterir. Bundan dolayı da ürün alırken ürünün güvence süresi hakkında da data almanız gerekiyor. Bununla beraber ürün alımı esnasında standart olan güvence süresini uzatmak için yetkili kişilerle görüşebilirsiniz. Yalnız ürünü aldıktan sonrasında güvence süresini uzatmanız mümkün değil.

https://i0.wp.com/shiftdelete.net/wp-content/uploads/2022/01/Casper-garanti-sorgulama-nasil-yapilir-2.jpg?resize=1170%2C658&ssl=1

Casper tarafınca sunulan bu hizmet yardımıyla kullanıcılar, ürünlerinin güvence süresini hesaplamak zorunda kalmıyor. Güvence süresi içinde olan ürünlerde oluşan arızalar servislerde parasız bir halde onarılıyor. Güvence hizmetinden parasız bir halde faydalanmanız için ise güvence şartlarını bozmamanız gerekiyor. Bu durumda da güvence kapsamı haricinde yapacağınız işlemlerden ve müdahalelerden kaçınmanız gerekiyor.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.