Cemevleri hikmet ocağıdır, ticarethane muamelesi yapılamaz

09.02.2022
Cemevleri hikmet ocağıdır, ticarethane muamelesi yapılamazAlevi Dernekleri Federasyonu Başkanı Celal Fırat’la görüşen Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Cemevlerine gönderilen yüksek elektrik faturaları asla kabul edilemez.” dedi.

Alevi derneklerinin, cemevlerinin ibadethane sayılmaması ve enerji giderlerinin kendilerine yüklenmesine yönelik tepkileri sürüyor.

ALEVİ DERNEKLERİ, FATURA ÖDEMEME KARARI ALDI

Alevi Dernekleri Federasyonu Başkanı Celal Fırat, cemevlerine gelen yüksek elektrik faturalarına tepki olarak, faturaları ödememe sonucu aldıklarını açıklamıştı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da Celal Fırat’ı İstanbul Küçükçekmece’de bulunan Acayip Dede Türbesi’nde ziyaret ederek sorunlarını ve isteklerini dinledi.

Davutoğlu: Cemevleri hikmet ocağıdır, ticarethane muamelesi yapılamaz – VİDEO

“HİKMET OCAĞINA TİCARETHANE MUAMELESİ YAPILAMAZ”

Davutoğlu, gönderilen yüksek elektrik faturalarını eleştirrerek şunları söylemiş oldu:

“Hızır Orucu vesilesiyle Acayip Dede türbesini ziyaret ettik, Alevi Dernekleri Federasyonu Başkanı Sn. Celal Fırat’la görüştük. Cemevlerine gönderilen yüksek elektrik faturaları asla kabul edilemez. Bu şekilde bir irfan, hikmet ocağına ticarethane muamelesi yapılamaz.”

Davutoğlu: Cemevleri hikmet ocağıdır, ticarethane muamelesi yapılamaz #1

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.