Cenk fazlaca ilkin başlamış olabilir: Çin siber atak yapmış oldu mı?

02.04.2022
Cenk fazlaca ilkin başlamış olabilir: Çin siber atak yapmış oldu mı?


Rusya’nın Ukrayna işgali ile başlamış olan savaşın sertliği her geçen daha fazlaca artıyor. Yeni çıkan bazı iddialara nazaran Çin, cenk başlamadan ilkin Ukrayna’ya karşı büyük bir siber atak başlattı. Gerçek hayatta yaşanmış olan savaşın tesirleri, siber dünyada da kendini gösteriyor.

İstihbarat raporlarına nazaran Çin, Rusya işgale başlamadan ilkin Ukrayna’nın askeri ve ve nükleer tesislerine siber atak başlattı. Ukrayna güvenlik servisinin yapmış olduğu açıklamaya nazaran Çin tarafınca meydana getirilen saldırılardan 600’den fazla web sayfası etkilendi. Peki, Çin hakikaten atak yapmış oldu mı? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Huawei için yeni yaptırım göründü: Rusya etki edecek mi?


Huawei için yeni yaptırım göründü: Rusya etki edecek mi?

Huawei için yeni yaptırım göründü! Şirket, Rusya ile iş birliği sebebi öne sürülerek daha sert yaptırımlara maruz kalabilir işte detaylar..

Putin, savaştan ilkin Çin’e gitmişti!

İstihbarattan gelen raporlara nazaran Çin, Kış olimpiyatları sona erdikten derhal sonrasında siber atak halletmeye başladı. Siber saldırılar, Rusya’nın işgali başlamadan bigün ilkin de en yüksek seviyeye ulaştı. Gene raporda yer edinen bilgilere nazaran Çin, Putin’den saldırılara adım atmak için Kış Olimpiyatları’nın bitmesini beklemesini istedi.

Putin, cenk başlamadan ilkin Çin’e giderek mevkidaşı Xi Jinping ile bir araya gelmişti. Bakanların bu görüşmesi, “benzeri görülmemiş yakın ilişki görüşmesi” olarak konuşulmuştu. Çin ise raporlarda çıkan tüm bu iddiaları reddetti ve tamamının bir karalama kampanyası bulunduğunu söylemiş oldu.

İngiltere Hükümet Merkezi, Şubat ayında Ukrayna’nın siber savunmasını sertleştirmek için vakaya müdahale ettiğini ve Kiev’in direnişinde destek bulunduğunu deklare etti. CIA Başkanı William Burns’ın da yaşanmış olan zorluklardan huzursuz bulunduğunu ve problemler yaşamış olduğu açıklandı.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Çin, Rusya işgali başlamadan ilkin Ukrayna’ya siber atak yapmış oldu mı? Düşüncelerinizi yorum kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.