Cerkutay’ın görevi nedir? Müessese Osman Cerkutay kimdir? Davet Şensoy canlandırıyor! Davet Şensoy kaç yaşlarında? Cerkutay ne demek?

29.12.2021
Cerkutay’ın görevi nedir? Müessese Osman Cerkutay kimdir? Davet Şensoy canlandırıyor! Davet Şensoy kaç yaşlarında? Cerkutay ne demek?


Cerkutay'ın görevi nedir? Kuruluş Osman Cerkutay kimdir? Çağrı Şensoy canlandırıyor! Çağrı Şensoy kaç yaşında? Cerkutay ne demek?

Müessese Osman dizisinde Cerkutay karakterine Davet Şensoy yaşam veriyor. Peki fakat Davet Şensoy kimdir, kaç yaşlarında?  

Müessese Osman Cerkutay kimdir?

Müessese Osman dizisinde Davet Şensoy’un yaşam verdiği Cerkutay’ın tarihte yer alıp almadığına dair bir informasyon bulunmuyor. 

Cerkutay isminin anlamı nedir?

Cerkutay öz Türkçede, eski dönem yer tanrısı anlamına geliyor.

Davet Şensoy kimdir?

Davet Şensoy 35 yaşındadır. 17 Nisan 1986 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

İlk, orta ve lise yaşamı süresince İstanbul’da yetişmiştir. Arkasından gene İstanbul’dan ayrılmayıp İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümünden mezun olan başarı göstermiş oyuncu, İngilizce ve Almanca konuşma mevzusunda oldukça iyi. Daha ilkin pekçok oyunda rol alan oyuncu, ilk dizisi olan Ölüm Çiçekleri adlı tv dizisinde adından söz ettirmeyi başarmıştır. Daha ilkin Kavak Yelleri, Mazi Kalbimde Yaradır, Çakıl Taşları, Görkemli Yüzyıl Kösem şeklinde oldukça bilindik dizilerde de rol almıştır.

Savaşçı dizisinde de diziye sonradan katılan Beni Affet’in Bahar’ı olan Amaç Turgut Evin’in canlandırdığı Çiğdem Teğmen’i çıldırtan bir karakter olan Kürşat Teğmen’e yaşam verdi.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.