CES 2022, bigün erken kapanacak!

01.01.2022
CES 2022, bigün erken kapanacak!


Tüketici Teknolojileri Derneği (CTA), bugün yapmış olduğu açıklamada CES fuarının Las Vegas‘taki 2022 konferansının son gününün iptal bulunduğunu duyurdu. Bu bağlamda gösterinin 7 Ocak‘ta sona ereceği bilgisi geldi. Bu bildiri Covid-19 tedbirleri kapsamında alındı.

Son iki hafta içinde BMW, Intel, AMD, General Mobile, Google, T-Mobile, Amazon, Microsoft ve Feysbuk dahil olmak suretiyle pek oldukça şirket katılımdan vazgeçmişti. CES, her yıl 10.000‘in üstünde katılımcı içeriyor. Bu yıl Covid-19 tedbirleri sebebiyle katılımın azca olacağı düşünülüyor.

4 teknoloji devi daha CES 2022 fuarına katılmayacağını açıkladı!


4 teknoloji devi daha CES 2022 fuarına katılmayacağını deklare etti!

Dünyanın en büyük teknoloji fuarı CES 2022, geçtiğimiz yıl Covid-19 sebebiyle kapılarını kapatmıştı. Bu yıl da Omicron ile uğraşıyor.

ABD, COVID-19 vakalarında üstün aşama elde etti

ABD, dün Covid-19 vakalarında yeni bir üstün aşama elde etti. Günlük olarak bildirilen en yüksek enfeksiyon sayısı önceki gün kırılan rekorun üzerine çıktı. Las Vegas, Covid testlerinin yüzde 11‘inin pozitif netice verdiği Nevada, Clark Country’de yer ediniyor. Nevada, Clark County’yi Covid-19 haritaları şu an yüksek hastalık bulaşma riski olarak belirtiyor.

ces-2022-bir-gun-erken-kapanacak

2.200’den fazla katılımcı CES 2022 için onay aldı

CTA, e-postayla yapmış olduğu açıklamada 2.200‘den fazla katılımcının CES 2022 için şahsen onaylandığını deklare etti. CTA’nın başkanı ve CEO’su Gary Shapiro, iştirakçilerin Las Vegas‘a seyahatlerini azalttığını belirtti. Sözlerine ek olarak, “Şov devam edecek, etmesi gerekiyor.” dedi. Bugünkü duyuruda CTA, son iki hafta içinde 143 firmanın karşı karşıya sergilere kaydolduğunu söylemiş oldu.

ces-2022-bir-gun-erken-kapanacak

Iştirakçilerin rozetlerini alabilmesi için aşı belgesi göstermeleri gerekiyor. CTA ek olarak fuara girmeden 24 saatten daha kısa bir süre ilkin Covid-19 testi yapılmasını istedi. Buna destek olmak için de parasız süratli testler sunuyor. Şov için maske zorunluluğu var. Son olarak internasyonal seyahat edenler şov bittikten sonrasında parasız bir PCR testi oluyor.

Sizler CES 2022 fuarı hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.