CES 2022’de Samsung teknolojilerini inceledik

06.01.2022
CES 2022’de Samsung teknolojilerini inceledik


Samsung, tanıttığı teknolojiler ve özellikler ile bu yıl meydana gelen CES fuarına adeta damgasını vurdu. CES 2022 etkinliğinde Samsung’un geliştirdiği 8K çözünürlüğe haiz Neo QLED TV ve diğeri teknolojileri inceledik.

Dinamik ses deneyimi sunan Samsung Neo QLED TV’ye yakından baktık

ShiftDelete YouTube kanalında değişik içerikler ile karşınıza çıkmaya devam ediyoruz. Bu videomuzda Samsung’un CES 2022’de sergilediği teknolojileri inceledik. Isterseniz sözü daha oldukca uzatmayalım ve sizleri videomuz ile baş başa bırakalım.

SDNShiftdelete.net

Samsung’un geliştirdiği MICRO LED, 20-bit gri skala derinliğini destekliyor. 110, 101 ve 89 inç olmak suretiyle üç değişik ekran boyutu seçeneğine haiz MICRO LED ekranı, ışığı ve rengi kendi başına üretebiliyor. MICRO LED, Sanat Modu özelliği yardımıyla kullananların herhangi bir odayı en sevdikleri sanat eserlerini yada dijital fotoğrafları seçip sergileyebildikleri bir sanat galerisine dönüştürmelerine olanak sağlıyor.

2022 Neo QLED, Neo Quantum İşlemci ve görüntü teknolojisindeki gelişmeler yardımıyla mümkün olan en net görüntüler ile karşımıza çıkıyor. Neo QLED, yerleşik ışık sensörü ile gün batımı ve doğumu bilgilerine bakılırsa ekranın parlaklığını ve tonunu otomatik ayarlayan Göz Rahatlığı moduna haiz.

Yeni Neo Quantum İşlemci, karşıtlık haritalandırma özelliği mevcut. Bu özellik yardımıyla işlemci, Quantum Mini LED’lerin yaymış olduğu ışığın daha iyi denetlenmesini elde eden ve parlaklık seviyesini 12’den 14-bit’e yükselten BLU (arka ışık ünitesi) ile tam uyumlu şekilde çalışıyor.

Yeni Smart Hub ile karşımıza çıkan Samsung, NVIDIA GeForce Now ve Stadia başta olmak suretiyle alanında öncü şirketlerle yapmış olduğu iş birlikleri yardımıyla, oyun tutkunları oldukça geniş bir oyun arşivi sunuyor. Yeni Smart Hub ile kullanıcılar, Watch Together hususi durumunu kullanarak sevdikleri dizi ve filmleri arkadaşları beraber izlerken bununla birlikte onlarla görüntülü konuşma yapabilecek.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir