CHP ve İYİ Parti’nin teklifini reddetmişler! Dikkat çeken iddia…

17.04.2022
CHP ve İYİ Parti’nin teklifini reddetmişler! Dikkat çeken iddia…


Son dakika haberleri… CHP, İYİ Parti, Mutluluk Partisi, DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve Demokrat Parti tarafınca oluşturulan 6’lı masadaki üçüncü ittifak anlaşmazlığının sebebi kulislere sızdı. İddiaya nazaran “Sağ seçmen CHP’ye oy vermez” algısı sebebiyle Gelecek, DEVA ve Mutluluk Partisi’nin başka bir amblemde tek çatı altında seçime girmesinin önermiş olduğu sadece Gelecek ve DEVA’nın hemen hemen yeni olmaları sebebiyle amblemlerinden caymak istemediği öne sürüldü.

2

DEVA VE GELECEK PARTİSİ KARŞI ÇIKTI

GazeteDuvar’ın haberine nazaran; bilhassa CHP ve İYİ Parti tarafınca desteklenen bu fikre, yeni kurulan partilerin karşı çıkmış olduğu öne sürüldü. Yeni kurulan partilerde, “İlk kez tartıya çıkacağız, o nedenle amblemi bırakamayız. Gücümüzü görmek isteriz” görüşünün ağırlık basmış olduğu öğrenildi. Bu görüşe karşı ise, “Amblemi bırakmazlarsa seçimi bırakırlar. Bu durumda Millet İttifakı çoğunluğu sağlayamayabilir” değerlendirmeleri yapılmış oldu.

‘TÜM SEÇENEKLERİ KONUŞALIM 6’LI MASA KARAR VERSİN’

İYİ Parti ve CHP’nin ise seçime doğru il bazlı simülasyonlar yapılarak bu öneriyi değerlendirmenin daha doğru olacağını belirttiği ve, “Tüm seçenekleri konuşuruz, fakat kati olan bir şey var o da ittifak içinde üçüncü bir ittifak olacaksa buna 6’lı masa karar verecektir. Bu ayrışma değil, Meclis’te anayasayı değiştirecek çoğunluğu sağlamak için en doğru ittifak her neyse onu oluşturmak için yapılacaktır” yorumunu yapmış olduğu aktarıldı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Hrant Dink açıklaması: Gerçek katiller...Hrant Dink açıklaması: Gerçek katiller…
Bakan Koca herkesi heyecanlandırmıştı! Hangi karar açıklanacak? İlk ipucu verildiBakan Koca herkesi heyecanlandırmıştı! Hangi karar açıklanacak? İlk ipucu verildi
Canan Karatay: İlaç alacağınıza onu yiyinCanan Karatay: İlaç alacağınıza onu yiyinYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.