CHP’li Hususi’den ‘seçim’ açıklaması: Kutlamalar Bölme’de olacak

09.09.2022
CHP’li Hususi’den ‘seçim’ açıklaması: Kutlamalar Bölme’de olacak


CHP Grup Başkanvekili Özgür Hususi, TBMM’de düzenlemiş olduğu basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunmuş oldu. Son aylarda iptal edilen şov, yürüyüş, konser vb. etkinlikler mevzusuna değinen Hususi, iktidar oldukları takdirde yasakların kalkacağını belirtti.

CHP’nin iktidara gelmesi durumunda yasakların kalkacağını ifade eden Hususi, seçim gecesi kutlamaların da Bölme’de yapılacağını söylemiş oldu.

“KUTLAMALAR TAKSİM’DE”

Hususi açıklamasında, “İktidarımızda şov, toplantı, yürüyüş hakkının engel olunduğu hiçbir vakit olmayacak. Başta Bölme. Fiilen seçmen kaldıracak onu. Seçim gecesi kutlamalar Bölme’de kardeşim. Sen ver oyu, bak bakalım kutlamalar Bölme’de mi oluyor Maksim’de mi oluyor.” dedi.

thumbs_b_c_b4f592b962e7e4d528f2a40f6c3f6b78

KILIÇDAROĞLU’NUN KHK İLE İLGİLİ SÖZLERİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA

Hususi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “KHK’lıların tamamını görevlerine iade edeceğiz” sözlerine gelen tepkileri de değerlendirdi. Kılıçdaroğlu’nun sözlerinin yanlış yere çekildiğini korumak için çaba sarfeden Hususi, “Her fırsatta açıklıyoruz; Türkiye’de bir KHK mağduriyeti var. Nedir o? Bunların hepsi mağdur değil; bir kısmı katil, bunların bir kısmı darbe planlayıcısı, bir kısmı darbe finansörü, bir kısmı darbe yöneticisi. Onları affetmek, aklımızın ucundan geçmez. Onlarla zamanı husumetimiz var. Onları özgür bırakacağımıza, kendimizi cezalandırırız. Onların olduğu ülkede bizlere yer olmaz. Mahkeme sonucu olmadan KHK ile hepsini attınız. Mahkeme bazılarına ‘Seni yargılamaya bile gerek yok’ dedi. Mahkeme bazılarına, ‘Sen görevine dönebilirsin’ dedi. Döndürmüyorsunuz. Yargılama yapılmış, ‘Senin suçun yok’ demiş. KHK ile mağduriyetlerini gidereceğimiz budur. Genel başkanımızın demek istediği budur” diye konuştu.

Gençlere TOKİ vesilesiyle ev alma çağrısında bulunan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un sözlerine ilişkin CHP’li Hususi, “Bakan, tüm gençlere ‘Ev kiralamayın, ev alın’ diyor. Sayın Murat Kurum, deme bu tarz şeyleri. Bu şekilde sözler uçmuyor, kalıyor bir yerlerde. Bugün öğrencilerin barınma problemi var, ne ev alması? 20 yılda betondan her şeyi yaptınız, köprü yaptınız, tünel yaptınız, yol yaptınız, onu yaptınız, bunu yaptınız; bir yurt yapmadınız” dedi. (DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kılıçdaroğlu'ndan net mesaj: Gözünün yaşına bakmamKılıçdaroğlu’ndan net bildiri: Gözünün yaşına bakmam
İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth hayatını kaybetti! Prens Charles İngiltere Kralı olduİngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth yaşamını yitirdi! Prens Charles İngiltere Kralı oldu
Önce cinsel ilişkiye girmiş, sonra boğarak öldürmüşIlkin cinsel ilişkiye girmiş, sonrasında boğarak öldürmüşYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.