CHP’nin çağrısı düştü, Kılıçdaroğlu’ndan fazlaca sert izahat geldi: Bundan sonrasında olacaklardan sorumlular

01.08.2022
CHP’nin çağrısı düştü, Kılıçdaroğlu’ndan fazlaca sert izahat geldi: Bundan sonrasında olacaklardan sorumlular


TBMM Genel Kurulu, CHP’nin sağlıkta şiddetle ilgili genel görüşme amacıyla muhteşem toplantı talebi ile saat 15.00’da açıldı. Sadece toplantı yeter sayısı bulunamadığından, CHP’nin talebi düştü. TBMM Genel Kurulu, 1 Ekim’de çalışmalarına devam edecek.

KILIÇDAROĞLU’NDAN AÇIKLAMA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Genel Kurul’a katıldı. Kılıçdaroğlu, toplantının açılamamasının arkasından kulisten çıkarken gazetecilerin soruları üstüne açıklamalarda bulunmuş oldu.

“BUNDAN SONRA OLACAK OLAN TÜM NEGATİF OLAYLARIN SORUMLUSU DA ONLARDIR”

AK Parti ve MHP için sert ifadeler kullanan Kılıçdaroğlu, şöyleki konuştu;

“Sağlıkta sertlik Türkiye’nin temel problemlerinden bir tanesidir. Bu problemi çözecek olan organ Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir. TBMM’yi bu acı vakaları engellemek açısından, önlemek açısından göreve çağrı ettik. CHP olarak, İYİ Parti olarak, Demokrat Parti olarak dostlar buradalardı. Çoğumuz görevimizi yaptık. Parlamentoyu işlevsiz kılan iki organ, iki temel kurum; AK Parti ve MHP gelmedi. Bundan sonrasında olacak olan tüm negatif olayların sorumlusu da onlardır.”

AK PARTİ’DEN YANIT

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, “Cumhur İttifakı, sıhhat çalışanlarımıza sertliği engellemek için TCK’da mühim değişimleri hayata geçirdi. Sıhhat Bakanlığımız, sıhhat çalışanlarımıza sertlik mevzusunda çözüm odaklı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor” dedi.

DF

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, sıhhat çalışanlarına meydana getirilen şiddetle ilgili izahat yapmış oldu. Ünal, Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Meclis’i muhteşem toplantıya çağırmasını eleştirerek “Kemal Kılıçdaroğlu ‘Bu saatten sonrasında sağlıkçılara karşı sertlik eylemi yapılırsa bunun sorumlusu AK Parti ve MHP’dir’ demiş. Sıhhat çalışanlarımıza yönelik şiddetle savaşım için meydana getirilen tüm emekleri görmezden gelip bir tek bu cümleyi sarfedebilmek için toplantı daveti yaptılar. Cumhur İttifakı, sıhhat çalışanlarımıza sertliği engellemek için TCK’da mühim değişimleri hayata geçirdi. Son olarak Haziran ayında düzenleme yapılmış oldu. Sıhhat Bakanlığımız, sıhhat çalışanlarımıza sertlik mevzusunda çözüm odaklı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. CHP her mevzuda olduğu benzer biçimde bu mevzuda da istismar siyasetini sürdürüyor. Çözüm konuşulurken engel siyasetini öteki zamanlarda ise istismar siyasetini ilke edinen CHP aklı, her seferinde çözümün parçası olmak yerine probleminin bir parçası olmayı politika edinmiş durumdadır. CHP’nin TBMM’yi muhteşem toplantı davetinde de aslolan sorun sıhhat çalışanlarımıza yönelik şiddete çözüm arayışı değildir. CHP’nin bu tutumu maalesef içine düşmüş olduğu siyasetsizliğin bir sonucudur” ifadelerini kaydetti.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Son Dakika: Kritik Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar! Kredi kartlarına yeni düzenleme mi geliyor?Son Dakika: Eleştiri Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan mühim açıklamalar! Kredi kartlarına yeni düzenleme mi geliyor?
Alevi dernekleri ve cemevine peş peşe saldırı! Ankara Emniyeti ve Bakan Soylu'dan kritik açıklamaAlevi dernekleri ve cemevine peş peşe hücum! Ankara Emniyeti ve Bakan Asil’dan tehlikeli sonuç izahat
Eğlence mekanında feci olay! İşe giriş sebebi yürekleri dağladıEğlence mekanında feci vaka! İşe giriş sebebi yürekleri dağladıYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.