Chrome, Android uygulamasından eleştiri özelliği kaldırdı!

27.02.2022
Chrome, Android uygulamasından eleştiri özelliği kaldırdı!


Google Chrome senelerden beri pek fazlaca platformda zirvenin sahibi. Bilhassa de Android tarafında büyük bir başarı söz mevzusu. Zira bir oldukça Android telefonda Chrome yüklü geliyor ve kullanıcılar başka bir tarayıcıyı yüklemek yerine Chrome’dan devam ediyor. Milyarlarca insanoğlunun her gün kullandığı Chrome Android uygulaması, önemli bir özelliğe veda ediyor. YouTube, Rus kanalların reklam gelirlerini kapattı! […]

Google Chrome senelerden beri pek fazlaca platformda zirvenin sahibi. Bilhassa de Android tarafında büyük bir başarı söz mevzusu. Zira bir oldukça Android telefonda Chrome yüklü geliyor ve kullanıcılar başka bir tarayıcıyı yüklemek yerine Chrome’dan devam ediyor. Milyarlarca insanoğlunun her gün kullandığı Chrome Android uygulaması, önemli bir özelliğe veda ediyor.

YouTube, Rus kanalların reklam gelirlerini kapattı!


YouTube, Rus kanalların reklam gelirlerini kapattı!

Rusya’ya uygulanan ambargolara destek veren Youtube, pek fazlaca Rus kanalının para kazanma hususi durumunu kapatarak geri plana atacağını deklare etti.

Chrome, Android uygulamasında veri tasarrufu hususi durumunu kaldırdı

4G teknolojisinin yaşamımıza girmesiyle en fazlaca gereksinim duyulan özelliklerden biri veri tasarrufu olmuştu. 3G’den 4G’ye geçtiğimizde hızımızı alamayıp daha oldukça veri tüketmeye başlamıştık ve doğrusu o dönemde veri tasarrufu özelliği, ay sonunu getirmemize destek olmuştu. Yalnız 2022 yılına gelindiğinde internet sayfaları daha değişik JavaScript dosyaları ile çalmış olduğundan veri tasarrufu, web sitelerinin doğru görüntülenmemesine yol açmıştı.

chrome android
Chrome Android uygulaması

Uzun süredir artan şikayetler doğrultusunda artık bir karar verildi. Chrome’un Android uygulamasındaki veri tasarrufu seçeneği, yeni sürümlerde olmayacak. Diğeri platformlarda ise özellik hala yerinde duruyor. Yalnız kısa sürede diğeri platformlardan da veri tasarrufunun kaldırıldığına şahit olabiliriz.

Aslına bakarsan son zamanlarda veri tasarrufu hususi durumunun pek hayrını göremez olmuştuk. 150GB veri kullandığınızda bir tek 2GB şeklinde komik seviyelerde veri tasarrufu yapması can sıkıcıydı. Üstelik bu 2GB’dan tutum ederken bazı web sitelerinde sorun yaşamamıza niçin oluyordu. Dolayısıyla Chrome’un veri tasarrufu hususi durumunu pek iyi hatırlamayacağımızı söyleyebilirim.

Chrome Android

Mart ayının sonunda gelmesi beklenen Chrome 100 ile büyük bir kilometre taşı devrilmiş olacak. Firefox 100 sürümünün de kısa sürede gelecek olması tatlı bir tesadüf. Her iki tarayıcıdan da bu yeni sürüme hususi olarak büyük yenilikler bekliyoruz.

Siz telefonunuzda hangi web tarayıcısını kullanıyorsunuz?

Kaynak: shiftdelete.net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.