Chrome Reklam Virüsü Nasıl Temizlenir?

16.06.2020
Chrome Reklam Virüsü Nasıl Temizlenir?

Chrome reklam virüsü, internette gezinenlerin korkulu rüyası haline gelmiş durumda. Chrome internet tarayıcısını kullanıyorsanız ve virüs bulaştıysa nereyi ziyaret ederseniz edin bir sürü virüs ile karşı karşıya geleceksiniz. Bunun sebebi ise daha çok gelir elde etmek için bilgisayarınızda sürekli olarak reklam göstermeye çalışan kötü niyetli kişilerdir. Bu kişilerin, üretmiş olduğu virüs paralelinde tehlikede olabilirsiniz.

Chrome reklam virüsü temizleme işlemi konusunu hem mobil hem de masaüstü olmak üzere ele aldık. Bu çözüm ile birlikte artık reklamlar ile karşılaşmayacak daha güvenli bir gezinim sağlayacaksınız. Dilerseniz, ayrıntılara geçelim;

Reklam Virüsü Temizleme

İlk olarak virüsün nasıl bulaştığı hakkında bilgi verelim ki tekrar aynı hataya düşmeyin. Kötü niyetli internet sitelerinden indirdiğiniz dosyalardan bulaşabilir aynı zamanda da kötü bir eklentiden kaynaklanıyor olabilir. Ancak, endişelenmeyin chrome reklam virüsü temizleme ile izleri bile kalmayacak.

 1. Google Chrome tarayıcınızı açın
 2. Sağ üst köşede bulunan üç nokta seçeneğine tıklayın ve karşınıza çıkan ‘’Özelleştirme ve Kontrol’’ menüsünü açın.
 3. Bu adımdan sonra ‘’Ayarlar’’ menüsüne giriş yapın.
 4. Sayfanın en alt kısmına inin. Burada ‘’Gelişmiş’’ seçeneği olacaktır. Oraya tıklayın.
 5. Biraz daha aşağıya indiğinizde ise ‘’Sıfırla ve temizle’’ bölümünü göreceksiniz. Orada ‘’Bilgisayarı temizleme’’ seçeneğine tıklayın.
 6. ‘’Bul’’ seçeneğini seçin.
 7. Sistem birkaç dakika içerisinde zararlı yazılımları denetleyecek.
 8. Eğer, zararlı bir yazılım tespiti yapılırsa ‘’kaldır’’ butonuna tıklayın ve zararlı yazılımı kaldırın.
 9. Temizleme işleminin ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın.
 10. İşte, bu kadar

Chrome Reklam Virüsü Neye Sebep Oluyor?

İyi bir virüs olmayacağını belirterek başlamakta fayda var. Çünkü, bu virüs kötü amaçlar ile bilgisayarınıza bulaştırılıyor. Chrome reklam virüsleri birçok tehlike barındırıyor. İşte, tehlikeler;

 • Aniden farklı sekmeler açılır ve yönlendirilirsiniz.
 • İlgisiz ve sapıkça reklamlar görebilirsiniz.
 • Araç çubukları kaldıralamayabilir.
 • Sürekli virüs uyarısı alabilirsiniz.
 • Sürekli pop-up reklamları görebilirsiniz.
 • Bilmediğiniz sayfalara yönlendirilebilirsiniz.
 • Aramatorunuz harbersizce değişebilir.

Eğer, virüs ciddi bir düzeyde ise bilgisayarınızı da izleyebilir. Bu nedenden dolayı da bu virüsleri hafife almayın ve virüsleri temizlemek için elinizden geleni yapın.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.