Çiçekçiler, Sevgililer Günü’nden ümitli

09.02.2022
Çiçekçiler, Sevgililer Günü’nden ümitliÇiçekçiler hususi günlerde satış yapmanın heyecanını yaşarken, bilhassa 14 Şubat’ta kazançlarını katlıyor.


Çiçekçiler, Sevgililer Günü'nden umutlu

Çiçek satıcıları, 14 Şubat için hazırlıklarını sürdürüyor. Eskişehir’de çiçekçilik meydana getiren Cenk Şarman, sıkıntılı günler geçirdiklerini belirtirken 14 Şubat Sevgililer Günü’nde hareketlilik beklediğini dile getirdi.

“HENÜZ HAREKETLİLİK BAŞLAMADI”

Sevgililer Günü öncesinde hemen hemen beklenen hareketliliğin başlamadığından bahseden Cenk Şarman, 14 Şubat’a hazır olduklarını söylemiş oldu.

“KIŞ AYLARI ÇİÇEK SATIŞLARI DURGUN”

Çiçek almanın son olarak akla geldiğini belirten Şarman, şunları söyledi: “Kış aylarında halihazırda durgun olan çiçek satışları malum şartlardan dolayı oldukça azaldı. Fakat Sevgililer Günü için ümitli bekleyişimiz sürüyor. 14 Şubat şu demek oluyor ki önümüzdeki pazartesi Sevgililer Günü. Biz hazırlıklarımızı yaptık, çiçeklerimizi aldık bekliyoruz. Önceki senelerde yedi gün öncesinden hareketlilik başlardı.

Çiçekçiler, Sevgililer Günü nden umutlu #1

“İNSANLAR SON ÇARE OLARAK ÇİÇEK ALIYOR”

Arayıp, soranlar var fakat bu yıl hemen hemen gözle görülür bir hareketlilik yok. Doğal değişik armağan seçenekleri de olduğundan bir ihtimal şu sıralar onlarda hareketlilik vardır. Armağan mevzusunda çiçek, son umar olarak düşünülüyor. İnsanlar ‘Ne alayım’ diye düşünürken son olarak çiçek alıyorlar. Hediyesinin yanında çiçek alan insanoğlu da oluyor doğal fakat genel olarak bu şekilde.

Çiçekçiler, Sevgililer Günü nden umutlu #2

“HEDİYEYİ SON GÜNE BIRAKIYORUZ”

Bir de insanımız genel anlamda armağan işini son güne bıraktığı için yakında hareketliliğin başlayacağını düşünüyorum. Pazartesi gününe kadar hazırlıklarımıza devam edeceğiz.”

Çiçekçiler, Sevgililer Günü nden umutlu #3


“GÜLÜ 25-30 LİRADAN SATACAĞIZ”

Her bütçe için değişik çiçek seçenekleri bulunduğunu söyleyen çiçekçi Cenk Şarman, fiyatlardan bahsederken “Bu yıl Sevgililer Günü’nde fazlaca talep gören gülü 25-30 lira bandında satacağız. Düzgüsel bir mevsim buketi 100 lira civarından başlamış olacak. Orkideler 200, orta karar bir saksı çiçeği ise 150-200 lira civarında olacak.” diyerek sözlerini tamamladı.

Çiçekçiler, Sevgililer Günü nden umutlu #4

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.