Çift monitörlü Windows 11 kullanıcılarına müjde

11.02.2022
Çift monitörlü Windows 11 kullanıcılarına müjde


Haziran ayında Windows 11 tanıtıldığından beri bugüne dek pek oldukca yeni özellik geldi. Bu yeni işletim sisteminin beta olmaktan çıkıp stabil hale gelmesiyle bir maratondaymışız şeklinde güncelleme yüklemeye başladık. Gelen güncellemelerin bazılarıyla hatalar çözülürken, bazılarıyla ise yeni özellikler ekleniyor. Bugün Windows 11’e bir özelliğin daha eklendiğini görüyoruz, gösterilen güncelleme çift ekran kullananları ilgilendiriyor. Microsoft: Windows […]

Haziran ayında Windows 11 tanıtıldığından beri bugüne dek pek oldukca yeni özellik geldi. Bu yeni işletim sisteminin beta olmaktan çıkıp stabil hale gelmesiyle bir maratondaymışız şeklinde güncelleme yüklemeye başladık. Gelen güncellemelerin bazılarıyla hatalar çözülürken, bazılarıyla ise yeni özellikler ekleniyor. Bugün Windows 11’e bir özelliğin daha eklendiğini görüyoruz, gösterilen güncelleme çift ekran kullananları ilgilendiriyor.

Microsoft: Windows 11, Windows 10’dan iki kat daha çok sevildi


Microsoft: Windows 11, Windows 10’dan iki kat daha oldukca sevildi

Yeni Windows 11 işletim sistemini geçtiğimiz aylarda kullanıcılarla buluşturan Microsoft, başarıya ulaşmış sonuçlar elde edildiğini deklare etti!

Windows 11, çift monitörde vazife çubuğunu iyileştiriyor

Windows 11 ile ilgili bugüne dek en oldukca eleştirilen konulardan biri, çift monitördeki deneyim eksikliğiydi. Bu durum hala tam olarak çözülmüş değil, Windows 11’li cihazınıza bir ekran daha taktığınızda ikinci ekranda pek fazla unsur göremiyorsunuz. Bilhassa de vazife çubuğunun boş olması, hoş olmayan bir görüntü sunmaktaydı.

Gelen güncelleme ile sorun yavaş yavaş çözülüyor. Bugün gösterilen yama ile artık ikinci monitörün ekranında tarih ve saat de görünmekte. Bu özelliğin eklenmesi güzel bir gelişme bir tek daha fazlası gerekiyor. Şubat güncellemesi kapsamında gelen bu yeniliğin arkasından çift ekran için daha oldukça özelliğin eklenmesini bekliyoruz.

windows 11
Windows 11

Eğer günlük işlerinizde çift ekran kullanıyorsanız Windows 11’e yükseltmenin sizi pek memnun etmeyeceğini söyleyebiliriz. Fakat ilerleyen aylarda daha oldukça düzeltme yapılacak ve bununla birlikte özellik eklenecek. Windows 10 kullanıyorsanız hala bir süre güncelleme yapmamayı düşünebilirsiniz.

Şubat güncellemesi ile gelen tek yenilik bu değil. Güncelleme ile Android uygulamalarının yüklenebilmesini elde eden ilk önizleme yayınlandı. Bununla birlikte not defteri ve medya oynatıcı uygulamalarında tasarım ve işlev değişimleri var. Eğer şu an Windows 11’deyseniz bu güncellemeyi yüklemenizi önerebiliriz.

Kaynak: shiftdelete.net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.