Cinayete kurban giden Şebnem Şirin’in annesi ilk kez konuştu!

Denizli’de Furkan Zıbıncı tarafından öldürülen, Şebnem Şirin’in acılı annesi Pervin Tokat ilk kez açıklama yaptı. Denizli’de Furkan Zıbıncı …

30.10.2021
Cinayete kurban giden Şebnem Şirin’in annesi ilk kez konuştu!

Denizli’de Furkan Zıbıncı tarafından öldürülen, Şebnem Şirin’in acılı annesi Pervin Tokat ilk kez açıklama yaptı.

Denizli’de Furkan Zıbıncı (25) tarafından öldürülen, 25 yaşındaki gıda mühendisi Şebnem Şirin’in acılı annesi Pervin Tokat ilk kez konuştu. Kadın cinayetlerinin artık son bulmasını isteyen acılı anne, “Başka Şebnem’ler gitmesin. Benim çiçeğim soldu. Başka çiçekler solmasın. Bu dilekleri yüzlerce kez diledim. Kadın cinayetlerinin son bulması için yürüyüşlere, adliye önündeki eylemlere katıldım.” dedi.

“Ama kendi kızımı, çiçeğimi kurtaramadım. Benim çiçeğim soldu. Başka çiçekler solmasın. Böyle bir şey olacağı aklımın ucundan bile geçmemişti. Kimse ‘bizim başımıza gelmez, biz yanmayız’ demesin. Katil içimizden biri de olabiliyor. Anne-babalar çok dikkatli olsun. Katilin en ağır cezayı almasını istiyorum. Türk adaletine sonuna kadar güveniyorum. Kızımın kanı yerde kalmasın.”

“OLAYDAN BİR GÜN ÖNCE KIZIMA SORDUM”

“Kızım bu yıl gıda mühendisi olmuştu. Hayalleri vardı. Çalışmaya başlayacaktı. Olaydan bir gün önce, ‘erkek arkadaşın var mı?’ diye sordum. ‘Yok anne. Artık işime odaklanacağım. Kariyer yapacağım. Uzun bir süre hayatımda kimseyi düşünmüyorum’

“Birlikte yaşıyoruz. Kızım asla benden bir şey saklamaz. Hayatında biri olsaydı mutlaka bana anlatırdı. Bu şahısın kızımın erkek arkadaşı olduğuna inanmıyorum. Katilin söylediklerine kargalar bile güler. Kendini aklamaya çalışıyor. Kızım babasının da prensesiydi. Babası ile ayrıydık ama bir aradaydık.”

NEFESİMİ KESTİLER

“Kızımla birlikte halk oyunları kursuna yazılmıştık. Misket, roman zeybek öğrenecektik. Ama kısmet olmadı. Olay günü saat 21.00’a kadar beraberdik. Arkadaş grubuyla bir mekana gidecekti. Birlikte salsa kursuna yazılacaklardı. Onu konuşacaklardı. Buluştuğu arkadaşlarının hepsini tanıyordum.”

 

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir