Çin’de 165 olay daha görüldü

15.01.2022
Çin’de 165 olay daha görüldüÜlkenin çeşitli şehirlerinde yeni vakalar ortaya çıktı. Virüse bağlı can kaybı ise yaşanmadı.


Çin'de 165 vaka daha görüldü

Çin ana karasında yeni vakalar kayıtlara geçti.

Ülkede son 24 saatte 104’ü yurt içi kaynaklı 165 koronavirüs vakası belirlendi.

VAKALARIN GÖRÜLDÜĞÜ YERLER

Çin Ulusal Sıhhat Komisyonu’ndan meydana getirilen açıklamaya bakılırsa, yurt içi kaynaklı vakaların 52’si Hınan eyaletinde görüldü. Anyang şehrinde 37, Şuçang’da 12 ve eyalet merkezi Cıngcou’da 3 mahalli olay tespit edildi.

TEDBİRLER UYGULANIYOR

Tiencin şehrinde 39, Guangdong eyaletinde Cuhai şehrinde 6, Şıcın’da 2 ve Şaanşi eyaletinin merkezi Şian’da 4 mahalli olay görüldü.

Yurt içi kaynaklı vakaların görüldüğü eyalet ve şehirlerde salgın denetim ve önleme tedbirleri uygulanmaya devam ediliyor.

Çin de 165 vaka daha görüldü #1

CAN KAYBI YOK

Dün, günlük yurt dışı kaynaklı 61 vakanın kayıtlara geçmiş olduğu ülkede virüse bağlı can kaybı yaşanmadı.

Koronavirüs salgınında ilk vakaların ortaya çıkmış olduğu Çin ana karasında bugüne dek 104 bin 745 olay tespit edildi, 4 bin 636 şahıs yaşamını yitirdi, 3 bin 451 hastanın tedavisi sürüyor.

Çin de 165 vaka daha görüldü #2

‘SIFIR VAKA’ STRATEJİSİ

Çin, koronavirüs vakalarını ortaya çıktıkları yerde bastırmayı ve bulaşma zincirini kesmeyi hedefleyen “sıfır olay” stratejisini uyguluyor.

Bu strateji karantina, gezi kısıtlamaları ve toplu testler benzer biçimde katı ve geniş ölçekli tedbirleri içeriyor. Tedbirler, yaşamın olağan akışına müdahale ve yarattığı maliyetler açısından ara sıra tartışmalara yol açıyor.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.